ورود / ثبت نام
پروفایل سوابق سفارش خروج
خرید اینستاگرامی خرید واتساپی

دسته بندی کالاها

ورود/ثبت نام
شماره موبایل خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

قبلا ثبت نام کرده اید، یا رمز عبور خود را وارد، یا گزینه های زیر را انتخاب نمایید.
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید، نیازی به ورود مجدد نمی باشد، با انتخاب کالا و فشردن دکمه تکمیل سفارش، پروسه خرید را ادامه دهید.
0 تومان
پیگیری سفارش


راهنمای خرید النگو - نکاتی در انتخاب النگوی زنانه و دخترانه که همگان باید بدانند.

مقدمه ایی بر انتخاب بهترین مدل النگو 

قبل از هرچیز یک سری اطلاعات اولیه و مقدماتی برای درک بهتر مطالب بعدی بیان خواهد شد.

انواع مدل النگو و دستبندهای زنانه و دخترانه

آنچه بهتر است بدانیم!!!

جواهرات همواره در کلیه بخش های جهان مورد استفاده قرار گرفته و می شوند لذا در کشورهای مختلف و زبان های مختلف اسامی متفاوت و اصطلاحات گوناگونی برای آن ها وجود دارد.


از آنجا که النگو نیز نوعی جواهرات تزئینی است، از این قائده مستثنی نبوده و می توان دید که با اسامی مختلف در سراسر جهان خطاب شود، لذا ابتدا به مقدمه ایی در مورد آن خواهیم پرداخت.

النگو در لغت به معنی دستبند و چیزی یا قطعه ایی که به دور (مچ) دست بسته می شود، و می تواند از جنس طلا، پلاستیک، چوب، نقره، استیل، مس، برنج، بدلیجات، صدف دریایی و سایر متریال موجود (و قابل استفاده به این منظور) باشد.

دستبند قفلی زنانه بزرگ روکش طلا
النگو در زبان انگلیسی به معنی Bangle می باشد، البته از آنجایی که این قطعه نوعی دستبند به حساب می آید، Bracelet به معنای دستبند نیز می تواند به مفهوم آن باشد.

در کشورهای هند، اندونزی، مالزی، پاکستان، عربستان، ایران و سایر کشوره های حوزه خلیج فارس و البته تا حدودی کلیه کشورهای آسیایی به طور کلی اینگونه زیورآلات به نحو چشمگیری مورد استفاده قرار می گیرند.

خاستگاه و تاریخچه النگو

خاستگاه النگو را می توان به کشورها و امپراتوری های قدیمی مانند مصر، ایران بزرگ و روم دانست.

زنان حاضر در حرم سراهای پادشاهان مصری بسیار و به طور گسترده از این نوع جواهرات استفاده می کرده اند و شاید بهتر باشد خاستگاه اصلی النگو را به دوران مصر باستان نسبت دهیم.

النگو ایرانی بدلیجات 6 ماه گارنتی
البته در نقش ها و نگاره های باستانی به جا مانده از تمدن های قدیمی در ایران مانند نگاره های ایلامی موجود در منطقه خوزستان ایران نیز مشخص می شود که برخی از زنان و مردان از جواهراتی مانند النگو، انگشتر و گردنبند استفاده می کرده اند.

جنسیت! چه کسانی از این قطعه از زیورآلات استفاده می کنند؟

در دنیای امروزی همه افراد می توانند از انواع متفاوت زیورآلات استفاده کنند و خیلی زنانه و مردانه بودن آن ها تفاوتی نمی کند.

النگوهایی ویژه زنان در اشکال خاص خود و دستبندهای مردانه نیز در شکل های ویژه خود جهت استفاده آقایان ساخته و طراحی می شوند.

النگوی باریک آینه ایی

 امروزه دختران و پسران جوان به طور وسیعی از این محصولات استفاده می کنند و آن را به چشم کادوهای لوکس و با ارزش به حساب می آورند و در مناسبات مختلف جواهرات کادوئی به همدیگر هدیه می دهند.

اطلاعاتی در مورد خواص انواع فلزات و مواد خام سازنده این زیورآلات و تاثیر مواد اولیه آن برای بدن، جهت انتخاب بهترین جنس النگو:

این نوارِ معمولا فلزی که غالبا به دور مچ دست بسته می شود به دلایل مختلفی می تواند مورد استفاده، زنان، مردان، دختران و پسران قرار گیرد؟!

خواص النگو طلا:

براساس اطلاعات به دست آمده استفاده از طلا به عنوان زیورآلات و جواهرات سابقه ایی به قدمت چند 1000 ساله دارد که به نظر از اروپا و ایران و البته مصر باستان نخستین جرقه های خود را زده است.

النگو طلا 24 عیار (روکش طلا)

یکی از دلایل استفاده از طلا در جواهرات خواص آن می باشد که از آن جمله می توان به آرامش بخش بودن طلا برای بدن زن اشاره کرد.

یکی دیگر از خواص بی نهایت شگفت انگیز طلا که از بیش از 5000 سال پیش تا کنون در برخی کشورها مورد استفاده قرار می گرد، پاکسازی فکر، ذهن و مغز است که در طول دوران از یادها نرفته و دائم به این منظور مورد استفاده قرار می گیرد.

سایر خواص طلا را می توانید در مقاله ایی که با همین عنوان تهیه شده مطالعه نماید.

خواص النگو نقر:

النگوی نقره نیز تقریبا می شود گفت پر طرفدارترین دستبند زنانه بعد از نمونه های طلا به شمار می رود و به وفور در بازارهای مختلف و کشورهای گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد.

تکپوش خارجی 3 سانتیمتری
علاوه بر زینتی بودن دلایل دیگری از قبیل خواص فیزیکی و روانی این مدل دستبند بر روی بدن است که موجب شده تا بسیار مورد توجه قرار گیرد و استفاده از آن به شدت رو به افزایش باشد.

همچون طلا یکی از مهمترین خواص النگوی نقره آرامش بخش بودن آن است، با تاثیرات مثبتی که بر گردش خون دارد موجبات تنظیم فشار خون و تصفیه خون و پاک شدن بدن و در نهایت آرامش را فراهم می کند.

النگو پهن


همچین النگوهای مسی نیز وجود دارند که حاوی خواص مس می باشند و برای بدن خواص مس را به ارمغان می آورند

انتخاب مدل ها و انواع آن:

النگوها در مدل های مختلفی از قبیل باریک، پهن، طلاروس، طلای واقعی، آبکاری طلا، و دیگر مدل ها ساخته می شوند، که هر کدام برای کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

النگو تکپوش پهن

النگو مجلسی چی بپوشیم؟

یکی از سوالاتی که همواره پرسیده می شود این است که چه مدل النگویی برای استفاده مجلسی مهمانی ها بهتر است استفاده شود، در این باره باید بیان گردد که معمولا النگوهای باریک و طریف برای مجالس خصوصی و مهمانی ها مورد استفاده قرار گیرند به مراتب جلوه بهتری دارد.

برای جشن ها چی بپوشیم؟

ضمن اینکه النگوهای پهن و بزرگ به در مجالس عروس، جشن ها و شلوغی هایی که دیده شدن در فیلم و عکس مد نظر است بیشتر استفاده می شوند و بهتر است اینگونه باشد.

انتخاب بهترین النگو:

1) اگر کارمند هستید؟! باید متناسب با محل کارتان نوع زیورآلات خود را انتخاب نمایید.

النگو اداری رسمی

برای مثال یک خانم کارمند اداری نمی تواند با زیورآلات فشن و فانتزی خیلی تابلو و پر زرق و برق وارد محیط کار خود شود.

دستنبد مخصوص کارمندان

متناسب با محیط کاری تان انتخاب کنید که رسمی تری باشید یا کمی آزاد تر و راحت تر.

شاید نمونه ساده و باریک یا مدل النگویی بهترین گزینه برای خانم های شاغل باشد

2) اگر شغل تان با شستشو و آشپزخانه و آب و مواد شوینده بسیار در ارتباط است، بهتر است از سایزهای بزرگ و شل و ول استفاده نکنید، تا بتوانید به راحتی آن ها را از دست و پای خود جمع جور کنید و آسیبی نبینند.

3) اگر قصد رفتن به یک مهمانی کاری را دارید قطعا باید باید شیک ورسمی بپوشید و سایزهای خیلی بزرگ برای این جور مکان ها نیز خیلی مناسب نیستند.

4) اگر امشب عروسی دارید و می خواهید در جشن عروسی به درخشید، هر مدل دستبند و النگویی که دوست دارید را بپوشید و راحت باشید و خیلی در قید و بند رسمی گری و اداری بودن را نکنید.

تک پوش پهن زنانه بدل

5) راست دستان در دست چپ بپوشند و چپ دستان این زیور را در دست راست بپوشند تا مزاحم حال خوشتان نشود.

6) اگر دیگر زیورآلات را در کنار دستبندها و النگو می پوشید یک تناسبی بین دست و چپ و راست خود حفظ کنید، سعی کنید النگو را در سک دست و ساعت در دست دیگر باشد.

7) سایز دستبندهای انتخابی باید کمی باز و جادار باشند، حدود 1 تا 1.5 سانتی متر بیشتر از دور مچ دست تان.

8) اگر دستان بزرگ (چاق) و گوشتی دارید، النگوی خیلی باریک و خیلی پهن و بزرگ را انتخاب نکنید. اگر سایز بدن تان متوسط است راحت باشید تقریبا همه مدل ها در دستان شما  می درخشند.

النگو 1 سانتی بدلیجات

اگر لاغر هستید النگوی متوسط نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک مخصوص شماست.

تعبیر خواب النگو:

یکی دیگر از مطالبی که همواره توسط مشتریان عزیز پرسیده می شود، این است که تفسیر خواب و تعبیر دیدن النگوهای مختلف در خواب چه می شود و چه مفهومی دارد.

النگو تکپوش پهن ایرانی

لذا اطلاعاتی جامع در این باره جمع آوری شده که در ادامه خواهید دید.

از اعماق تاریخ تا کنون این نوع زیورآلات انقدر مورد توجه همگان بوده اند که در خواب ها و رویاهای نیز معنی و مفهوم خاصی پیده کرده اند و معبران خواب ها برای رویاهایی که با مضمون این جواهر دیده می شوند تفاسیری را ارائه نموده اند.

النگو باریک مدل جدید
به طور کلی دیده خواب النگو طلای برای زنان و دختران بسیار خوش یمن به حساب می آید و آمده است که ملک ها و دارایی هایشان فزونی گیرد.

مطالب تفاسیر بیان شده دیدن النگو در خواب برای مردان خیلی خوب نبوده و شاید ریشه در حرام بودن طلا برای مردان در اسلام داشته باشد.

اگر دختری در خواب بیند النگویی در داست دارد یا اینکه کسی به وی النگو داد، به زودی نسبت به کسی متعهد شده و تعهد انجام کاری را بر گردن می گیرد.

نتیجه گیری:

النگو یکی از انواع زیورآلات زنانه یا مردانه می باشد که می تواند توسط افراد مختلف از زن و مرد، دختر و پسر مورد استفاده قرار گیرد.

خاستگاه و زادگاه آن را می توان کشورهای از قبیل مصر هندوستان و ایران دانست.

با توجه به فلزی که از آن برای ساخت النگو استفاده می شود خواصی نیز برای بدن زنانه و مردان استفاده کننده دارد.

مدل های مختلف آن می توانند در مجلس ها، مهمانی هاو جشن ها م مورد استفاده قرار گیرند، و در نهایت Bangle یا النگو یک قطعه جواهرات تزیینی است که بسیار و بسیار مورد استفاده هنر دوستان و شیک پسندان قرار می گیرد.

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test