ورود / ثبت نام
پروفایل سوابق سفارش خروج
خرید اینستاگرامی خرید واتساپی

دسته بندی کالاها

ورود/ثبت نام
شماره موبایل خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

قبلا ثبت نام کرده اید، یا رمز عبور خود را وارد، یا گزینه های زیر را انتخاب نمایید.
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید، نیازی به ورود مجدد نمی باشد، با انتخاب کالا و فشردن دکمه تکمیل سفارش، پروسه خرید را ادامه دهید.
0 تومان
پیگیری سفارش


انگشتر فروهر مردانه نقره چیست؟ آیا می توان از آن به عنوان کادو استفاده کرد؟ یا برای نامزدی و ازدواج به محبوب خود هدیه داد؟

متنوع ترین طرح های انگشتر نقره مردانه فروهر

مقدمه

برای دانستن مفهوم فروهر در انگشتر نقره مردانه طرح فروهر بهتر است سری به اعماق تاریخ آنجا که نمادها و نشانه ها ارج و قرب داشتند، بزنیم.

ایران، مصر، روم، یونان و تا حدودی می توان هندوستان و ترکیه را نیز از تمدن های باستانی در سراسر جهان دانست.

آنگاه که جهان دوران عهد عتیق و جدید خود را می گذراند و کسی وجود نداشت که عرض اندام کنید این چند کشور بودند و مالکان واقعی دنیا بودند.

اما حال که اکنون شده و تاریخ بسی بسیار گذشتن کرده ست، آن تمدن ها گذشته اند و دیگر به جز از اثری ناچیز از آن ها باقی نمانده است.

عکس نماد فروهر

تصویری از نماد فروهر ایران قدیمی


آثاری کم و ناچیز از آن دوران که خیلی ها نمی شناسند و نمی دانند که این نگاره ها هر یک نشانه چه بوده است.

از جمله آن ها می توان به علائمی مانند درفش کاویان (پرچم کاوه آهنگر)، نماد فروهر، نماد شیر و خورشید و غیره اشاره کرد.

تاریخچه‌ و خاستگاه 

انگشتر نقره مردانه فروهر قدمتی به بلندای تاریخ ایران عزیز دارد. گفتیم و گفته شد، اگر چه جای گفتن هزاران باره دارد، خاستگاه نماد و انگشتر نقره مردانه فروهر به سرزمین های تحت کنترل و جغرافیای عظیم ایران عهد قدیم بر می گردد.

طرح یک انگشتر به شکل کلاه خود و فروهر

بر اساس کتیبه ها و آثار به جا مانده از تمدن های ایرانی و خارجی، محدوده جغرافیایی که این نماد را می شناختند تقریبا شامل تمام جهان بوده است.

تصور کنید داریوش اول هخامنشی را که از شرق تا غرب دور را تحت کنترل خود داشته با انگشتر مردانه خود که دارای نماد فروهر بر روی آن بودن تمام دنیای باستان را گشته و گذار کرده و تحت تصرف پادشاهی خود در آورده، قطعا نمادهای فروهر بر روی جواهرات، سکه ها، معماری ها و سایر آثار باستانی آن دوران از ایران به اقسا نقاط جهان رفته است.

تصویر دوعدد پلاک فروهر نقره مردانه اسپرت

جنس مواد اولیه

گذشته از خاستگاه و تاریخچه انگشتر نقره مردانه فروهر، انواع گوناگونی از مدل های شیک و مدرن آن این روزها توسط سازندگان جواهرات در سراسر جهان هستی طراحی و ساخته می شوند و توسط هنر دوستان و تاریخ شناسان پوشیده می شوند.

عمده ترین متریال پایه ایی که این گونه زیورآلات به کمک آن ها ساخته می شوند را می توان، همان سیم و زر باستانی دانست.

انگشتر مردانه فروهر سیمین و زرین که ریشه در اعماق بی کران تاریخ دارند در سر زمین اکنون بسیار محبوب و پر استقبال واقع شده اند.

اما مواد دیگری از قبیل فلز آهن، مس، آلومینیوم، برنج، برنز، و مواد پلاستی و چوبی نیز می توانند به عنوان متریال پایه برای ساخت انواع انگشترهای مردانه فروهر استفاده شوند.

روش های ساخت

ساخت جواهرات یکی از هنرهای تاریخی بشر است که تاریخچه آن قدمتی به درازای عمر بشر دارد.

زیباترین مدل انگشتر فروهر جهان در ایران

در گذشته های دور ب کمک ابزار و یراق دستی همواره همه چیز ساخته می شد و کیفیت کارهای این دوران بیشتر بسته به مهارت سازنده و هنرمندانی داشت که در صنعت جواهرسازی مشغول به کار بودند.

انگشتر مردانه نقره فروهر نیز یکی از این تکه جواهرات می باشد که در گذشته به صورت کاملا دستی ساخته می شدند و بسیار هم با ارزش و اعتبار بودند.

اما با گذشت تاریخ و به مرور زمان فناوری هایی وارد صنایع مختلف شدند که کار طراحان و سازندگان را بسیار و بسیار آسان کردن است.

از آن جمله می توان به کامپیوتر و نرم افزارهای طراحی جواهرات اشاره کرد که در ایجاد طرح و نقش های گذشته در چهره های نوین کمک شایانی را کرده اند.

پرینترهای سه بعدی را نیز شاید به توان یک انقلاب در صنعت جواهرسازی دانست که با ورودشان این صنعت را زیر و زبر کردند.

انگشتر نقره مردانه در دست

تفاوت انگشتر ریختگی و دست ساز

از یک سو، انگشتر نقره مردانه فروهری را تصور کنید که توسط نرم افزار ماتریکس طراحی شده، توسط پرینتر سه بعدی طرح اولیه آن ایجاد شده، سپس به وسیله ذوب و ریخته گری آن انگشتر ساخته می شود و پس از آبکاری با فلزاتی مانند رادیوم وارد بازار می شود.

از سوی دیگر انگشتر نقره فروهر مردانه ایی را تصور کنید که توسط یک هنرمند طراح و دست ساز روزها و ساعت بر روی آن کار می شود تا ساخته و پرداخته شود، چه ارزشی هر کدام از این دو می توانند داشته باشند؟

بله یک کدام کاری بسیار فاخر و گران بها، و دیگری اثری زیبا و دقیق با دقت ساخت میلیمتری هستند که هر کدام مخاطبان و مشتریان خاص خود را دارند.
بهترین سازندگان

بهترین سازندگان این مدل جواهرات طرح نمادهای باستانی، این روزها همه جا هستند از ایران که مهد آن است تا ترکیه و هندوستان و ایتالیا که دوست داران آن هستند.

دو عدد حلقه ست نقره ازدواج و نامزدی

اما در این مدل ها و گونه های انگشتر نقره مردانه طرح فروهری که در ایران هستند، بیشتر توسط سازندگان داخلی و تا حدودی ترک ها هستند‌ (که معمولا به روش ریختگری ساخته می شوند.)

کاربرد این مدل جواهرات

مهمترین کاربرد و استفاده گونه های مختلف این انگشترهای نقره توسط جوانان و زیر 30 ساله ها می باشد.

اما نسل جدید شجاعت بسیاری داشته و از آن در مناسب های رسمی و معتبر نیز استفاده می کنند.

نمادی از نشان فروهر و شهبال

برای مثال در انگشتر نقره مردانه فروهر ازدواج و نامزدی نیز این روزها مد شده اند و ترندی جدید را در بین شجاعان نسل جوان ایجاد کرده اند.

چرا انگشتر نقره مردانه فروهر در ایران محبوب شده است؟

شاید عقده های در دل سوخته ای بانی این موضوع باشند که سال هاست سرکوب می شوند و از اصالت خویش دور می سازند آنان که فرزندان پاک همین سرزمین هستند را.

به اصالت خویش بر می گردند همه آنانی که از نسل و نصب خویش باز مانده اند. هیچ کجا هیچ زوری باقی نمانده و هیچ کجا نخواهد ماند، این نیز گذشته و می گذرد.

انگشتر تخت جمشید

نتیجه گیری

انگشتر نقره مردانه فروهر طرحی نوین از اثری قدیمی است که توسط هنرمندان انگشتر ساز در سراسر جهان به روش های مختلف تولید می شوند.

این مدل زیورآلات می توانند به عنوان نماد و انگشتر فروهر نامزدی و ازدواج هم استفاده شوند و با قیمت مناسبی که دارند بسیار مورد توجه مردم و جوانان دوست داشتنی قرار گرفته اند.

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test