ورود / ثبت نام
پروفایل سوابق سفارش خروج
خرید اینستاگرامی خرید واتساپی

دسته بندی کالاها

ورود/ثبت نام
شماره موبایل خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

قبلا ثبت نام کرده اید، یا رمز عبور خود را وارد، یا گزینه های زیر را انتخاب نمایید.
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید، نیازی به ورود مجدد نمی باشد، با انتخاب کالا و فشردن دکمه تکمیل سفارش، پروسه خرید را ادامه دهید.
0 تومان
پیگیری سفارش


معتبرترین فروشندگان بدلیجات در ایران کدامند؟ و مدل های رنگ ثابت را از کجا خریداری کنیم؟ 

دیباچه ایی بر خرید بدلیجات از فروشگاهای معتبر

همواره خرید بدلیجات از فروشنده معتبر می تواند، خیالی راحت را برای مدت ها در ذهن خریدار ایجاد کند و از نظر روانی آرامشی بالا در خصوص اعتبار اجناسی که خریداری کرده است، به وی بدهد.

اینکه یک نفر خریدار که یک قطعه بدلیجات را خرید می کند و نمی داند ثبات رنگ آن، کیفیت مواد اولیه جنسی که خرید کرده و فاکتورهای دیگر از قبیل ضد حسایت بودن در آن قطعه بدلیجات چقدر هستند و تا چه اندازه می تواند به حرف فروشنده اعتماد کند، را می توان مهمترین چالش برای مشتریان عزیز در خرید جواهرات به شمار آورد.

در نظر بگیرید وقتی یک نفر در کوچه بازار بدلیجات و زیورآلاتی از قبیل انواع ساعت و غیره را بر دوش دارد و می چرخانده و اصطلاحا به صورت دوره گردی فروشندگی بدلیجات و جواهرات را انجام میدهد.
از آنجایی که جایگاه مشخصی ندارد اگر خریدی از وی انجام شود، در صورتی که نیاز به پس دادن و تعویض آن باشد، کجا باید فروشنده را مجدد پیدا کرد؟ این مهمترین معزلی است که در زمان خرید از یک فروشنده نامعتبر رخ می دهد.


البته گاهی فروشندگان دورگردی پیدا می شوند که از هزاران فروشگاه معتبر نیز معتبر تر هستند و این موضوع را نباید به پای تمام عزیزان شاغل در این صنف حساب کرد.

همچنین گاهی اوقات برخی فروشگاه های به ظاهر معتبر را مشاهده می کنید علاوه بر بزرگی و اعتبار ظاهری که کسب کرده اند، در باطن شخصیت و اعتبار درست و حسابی ندارند.

کافی است برای راستی آزمایی و صحت سنگی این موضوع یک تکه زیورآلات از آن ها خرید کنید و بعد اقدام به پس دادن آن کنید تا متوجه شوید با چه کسانی سر و کار دارید.

به طور کلی اعتبار مهمترین فاکتور برای یک فروشگاه بزرگ است که به همین سادگی به وجود نمی آید، ولی به سادگی از دست می رود.

فاکتورهای اعتبار سنجی یک فروشگاه بدلیجات:

به طور کلی دو نوع فروشگاه بدلیجات و زیورآلات در ایران و البته تمام جهان داریم. یک دسته فروشگاهای مجازی و اینترنتی هستند که در سطوح مختلف اینترنت اقدام به فروش بدلیجات و جواهرات می کنند.

دسته دوم فروشگاهای حضوری هستند که به صورت یک مکان فیزیکی دارای یک مغازه یا محل فروش به نوع دیگر هستند.

البته برخی نیز به صورت ترکیبی هم فروشگاه اینترنتی دارند و هم دارای فروشگاه اینترنتی بدلیجات و سایر اقلام می باشند.

مهمترین فاکتورها در اعتبار سنجی و معتبر بودن یک فروشگاه بدلیجات که به صورت حضوری اقدام به فروش می کند و دارای یک مکان فیزیکی است را می توان به شرح ذیل دانست:

معیارهای اعتبارسنجی فروشگاه بدلیجات

1) خود مکانی و فروشگاهی که به عنوان مکان فروش استفاده می شود می تواند گویای این باشد که فروشنده در رده معتبرترین فروشگاهای بدلیجات و جواهرات قرار دارد یا خیر؟

انگشتر نقره فانتزی زنانه حلقه در حلقه

2) فاکتور دوم در اعتبار سنجی بهترین فروشگاهای بدلیجات در ایران می تواند مورد بررسی قرار گیرد، نماینده بودن یا نبودن است.

قطعا اعتبار یک فروشگاه بدلیجات بسیار بالاتر می رود زمانی که نمایندگی یک برند معروف زیورآلات را در کارنامه خود دارد چرا که حتی فروشندگان دیگر نیز مجبور به خرید از وی می باشند و این خود به خود اعتبار اینگونه فروشندگان بدلیجات را بالا می برد.

انگشتر مردانه عقیق نقره

3) سومین فاکتور که دارندگان معتبرترین فروشگاهای بدلیجات از آن برخوردار هستند، پروانه کسب در اصناف مختلف هست که برای اخذ چنین مجوزی بایستی پروسه های اداری زیادی طی شوند و کلی مدارک و مستندات تحویل ادارت مختلف شوند تا بتوان مجوز معتبر در فروش بدلیجات و سایر اصناف را بدست آورد.

4) یکی دیگر از اعتباراتی که انواع فروشگاهای بدلیجات معتبر برای خود کسب می کنند، تضمین هایی که در خصوص رنگ ثابت بودن و ضد حساسیت بودن محصولات خود می دهند.

سرویس نقره زمرد

این موضوع می تواند به شدت اعتبار یک بدل فروش را بالا یا پایین بیاورد. وقتی به یک مشتری تضمین رنگ ثابت بودن را می دهی ولی کمتر از چند ماه رنگ و لعاب بدلیجات فروخته شده، برود قطعا اعتبار آن فروشنده بدلیجات به شدت خدشه دار خواهد شد.

5) از دیگر فاکتورهای اعتبار سنجی فروشنگان بدلیجات و البته سایر فروشگاها نوشته ها و شعارهایی است که در فروشگاه خود بر روی دیوار نصب می کنند.
برای مثال جمله معروف ((جنس فروخته شده پس گرفته نمی شود)) می تواند خود گویای شخصیت فروشنده باشد.

دستبند ماه و ستاره

معتبرترین فروشگاهای اینترنتی بدلیجات در ایران:

اما فاکتورهای اعتبار سنجی فروشگاهای اینترنتی بدلیجات و سایر انواع فروشگاها کمی با فاکتورهای فروشندگان حضوری تفاوت دارد.

1) اینماد مهمترین عامل فاکتورسنجی در هر سایت اینترنتی می باشد که همه دارندگان آن از فیلترها و پروسه های اداری زیادی عبور کرده اند تا توانسته اند این نماد که به نماد اعتماد الکترونیک معروف است را اخذ نمایند.

2) نماد مربوط به عضوریت در کسب و کارهای مجازی ایران، نیز از دیگر فاکتورهای اعتبار سنجی فروشگاهای بدلیجات می باشد.

انگشتر الماس نقره

البته توجه داشته باشید از آنجایی که این نماد برای فروش بدلیجات ضروری و الزامی نمی باشد، خیلی ها به دنبال نمی روند و اکثر فروشگاها به همان اینماد اکتفا می کنند.

3) صفحه تماس با ما: برای کسب اعتبار بیشتر لازم است فروشگاهای جواهرات و بدلیجات معتبر مشخصات کامل خود از قبیل آدرس، تلفن ثابت و همراه و سایر روش های دسترسی به خود را در اختیار مشتریان قرار دهند.

4) چهارمین فاکتور اعتبارسنجی فروشندگان مجازی بدلیجات را می تواند تماس با فروشنده قبل از خرید دانست، که برخی مشتریان از فروشندگان می خواهند تا تماس تصوری داشته باشند و مکان و محصولات خود را به صورت آنلاین نمایش دهند.

اعتبار سنجی فروشگاهای بدلیجات اینستاگرامی:

توجه نمایید یکی از پر تقلب ترین و البته پر فروش ترین بازارهای جهان بازار مجازی هست که در اینستاگرام ایجاد شده است و بیش از 80 درصد مردم کشور ما نیز در این بازار جهانی مشارکت دارند.

بند انگشتی نقره

به همین دلیل است که این فضای کسب و کار به شدت مستعد تقلب و کلاهبرداری است، ولی برای همین فروشگاهای بدلیجات اینستاگرامی نیز نوعی فاکتورهای اعتبار سنجی وجود دارد.

برای مثال اولین جایی از یک پیج بدلیجات را که به جهت بررسی معتبر بودن آن پیج بدلیجات یا نبودن آن چک می کنید، بیو آن صفحه و مشخصات ارائه شده در آن است.

معتبرترین فروشگاهای جواهرات و بدلیجات اینستاگرامی معمولا دارای وب سایت می باشند و در قسمت بیو آدرس وب سایت خود را قرار می دهند.

در این صورت از طریق این لینک وارد وبسایت شود و فاکتورهای اعتبار سنجی سایت های اینترنتی بدلیجات (یعنی اینماد و غیره) را چک کنید.

نتیجه گیری:

معتبر بودن یک فروشگاه بدلیجات می تواند از طرق مختلف کشف شود، یکی جواز کسب، دیگری اینماد، سه دیگر مشخصات تماس تلفنی و غیره می باشند.

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test