ورود / ثبت نام
پروفایل سوابق سفارش خروج
خرید اینستاگرامی خرید واتساپی

دسته بندی کالاها

ورود/ثبت نام
شماره موبایل خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

قبلا ثبت نام کرده اید، یا رمز عبور خود را وارد، یا گزینه های زیر را انتخاب نمایید.
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید، نیازی به ورود مجدد نمی باشد، با انتخاب کالا و فشردن دکمه تکمیل سفارش، پروسه خرید را ادامه دهید.
0 تومان
پیگیری سفارش


انواع سرویس های زیورآلات کلکته کدامند؟ - خرید و انتخاب سرویس جواهرات کلکته هندی نیاز به چه اطلاعاتی دارد؟ 

راهنمای جامع انتخاب و خرید سرویس کلکته

🌿 کشور هند به طور ویژه یکی از بزرگترین استفاده کنندگان از انواع جواهرات و زیورآلات اعم از سرویس های بدلیجات، گردنبندهای زنانه و مردانه، دستبندهای طلا، نقره و بدلیجات، انگشترهای خاص و فانتزی دخترانه و زنانه و سایر اکسسوری موجود در بازارهای جهانی می باشد.

خرید سرویس کلکتهسرویس بدلیجات کلکته


 مدل های جواهراتی که خاستگاه آن ها جغرافیای کشورهای هند و پاکستان است، بسیار پر زرق و برق بوده و معمولاً بسیار پر طمطراق می باشند. به نحوی که افرادی که اطلاعات کمی از محصولات زیورآلات دارند نیز با اولین نگاه متوجه می شوند که اصالت برخی از جواهرات از این کشورها می باشند.

یکی از معروف ترین مناطق جغرافیایی جهان که در زمینه جواهرات زنانه مشهور است، منطقه کلکته در کشور هندوستان می باشد.

🌿 سرویس کلکته نیز که دارای طرحی خاص و زیبا می باشد، خاستگاهی آمده از همین شهر دارد و از همین رو است که نام آن را سرویس کلکته نامیده اند. البته این مدل سرویس در طرح های متفاوتی موجود است که در ادامه مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

🌿 البته البته!

اصالت این مدل سرویس آنقدر قدیمی باشد که کمتر کسی می داند که چرا به آن سرویس کلکته گفته می شود. برخی منابع آن را سرویس جواهرات طراحی شده توسط هنرمندان ایرانی می دانند و آن را کاملا بومی ایران می دانند.

سرویس کلکته زیباسرویس بدل جواهرات

در صورتی که به نام آن دقت نمی کنند، چرا که با دقت اندکی به نام این سرویس که همان کلکته می باشد حداقل اینکه این اسم ایرانی نیست به ذهن ما خطور می کند.

سرویس کلکته از کجا آمده؟

🌿 گفته می شود ریشه های این مدل جواهرات به گذشته های دور و دوران نادر شاه افشار بر می گردد و پس از ورود مقادیر زیادی از جواهرات سلطنتی کشور هندوستان به ایران توسط سپاه نادرشاه، طرح های زیورآلات هندی نیز وارد ایران شد و از آن ساخت جواهراتی الهام گرفته از روی آن ها آغاز شد و شاید به درستی به نوانیم، اصالت سرویس کلکته را نیز به همین دوران منطبق گردانیم.

مهمترین ویژگی سرویس کلکته:

🌿 یکی از معضل های خانم در حین و هنگام خرید ست های جواهرات، وجود سنگ ها و نگین های تزئینی بی ارزش از جنس شیشه (طرح الماس و مروارید) و غیره بر روی جواهرات می باشد.

وجود این گونه نگین ها اگر چه زیبایی آن ها را به مراتب افزایش می دهد اما! همچنین وزن جواهرات مورد خریداری شده را نیز به شدت بالا برده و موجب می شود تا خریدار بیشتر از آنکه پول طلا بدهد، پول سنگ و نگین های بی ارزش را بدهد.

این موضوع به اندازه ایی برای برخی افراد مهم است که فروشندگان و فروشگاه ها را تا حد کلاهبرداری نیز خطاب کرده و متهم می کنند.

اما و اما معمولا کلیه انواع مدل های سرویس کلکته بدون سنگ و نگین هستند و زیبایی بی وصف خود را فقط و فقط از جنس فلز به کار رفته در آن دارند. 

و این بزرگترین مزیت یک قطعه جواهرات می باشد که انواع سرویس های کلکته آن را به درستی در خود جای داده اند و خیلی ها تنها و تنها فقط به خاطر همین موضوع اقدام به خرید این مدل زیورآلات می کنند.

سرویس توربافت بدلیجاتسرویس بدلیجات توربافت

عکس سرویس کلکته نمی باشد.

متعلقات سرویس کلکته:

🌿 همچون سایر انواع ست های زیورآلات زنانه و دخترانه این مدل نیز دارای بخش های پایه می باشد که شامل یک عدد سینه ریز، یک عدد دستبند و یک جفت گوشواره می باشد.

البته قطعات دیگری نیز همچون گردنبند، پیرسینگ و غیره نیز می توانند به آن اضافه شوند تا آن را کامل تر کنند.

شباهت سرویس های هندی و عربی:

🌿 کسانی که در زمینه طلا و جواهرات دستی بر آتش دارند و یا حتی تازه واردان این صنعت نیز با کمی دقت خواهند فهمید که انواع اکسسوری هندی از قبیل سرویس کلکته مشابهتی به سرویس ها و جواهرات عربی دارند.

نظر به پیشرفت روزافزون کشورهای عربی، این موضوع تا حدودی همگان را به اشتباه می اندازد و فکر می کنند که زیورآلات هندی می توانند بر گرفته از جواهرات عربی باشند.

سرویس جواهرات بدلیجات رنگ ثابتخرید سرویس بدل

عکس سرویس کلکته نمی باشد.

🌿 در صورتی که این یک اشتباه بزرگ است و این نفوذ کارشناسان و خبرگان هندی به کشورهای عربی است که موجب شده اصالت این مدل جواهرات از هند به جغرافیای حوزه خلیج فارس بیاید.

🌿 این روزها اصطلاحات جدیدتری نیز به مدل های این زیور اضافه شده که از آن جمله می توان به سرویس سوپر کلکته اشاره کرد که خیلی ریشه و اصالت آن ها مشخص نیست و باید در خرید شان دقت لازم را داشته باشید.

انتخاب انواع سرویس کلکته با قیمت های متفاوت:

 🟢 1) سرویس کلکته طلا: در حقیقت مدل اصلی این ست زیورآلات که از قدیم وجود داشته و بین هواداران اش شناخته شده بود مدل طلای آن بود. بعدها از جنس فلزات دیگر نیز ساخته شد تا قیمت آن کمی پایین تر بیاید.

اگر یک سرویس کلکته طلای اصل 18 عیار 50 گرمی را بخواهید انتخاب کنید، مبلغی حدودا 72 میلیون تومان برای شما هزینه خواهد داشت. (امروز 20 آذر ماه سال 1400).

سرویس بیروتیسرویس بیروتی بدلیجات (سرویس پولکی)

عکس سرویس کلکته نمی باشد.

بنابراین به درستی واضح است که کسانی که دارای قدرت مالی بالایی هستند بهتر است گزینه طلا را انتخاب نمایند و آن لذت ببرند.

🟢 2) سرویس کلکته نقره (روکش طلا):

مدل دیگری که از انواع مختلف طرح های این سرویس در بازار وجود دارد، ساخته شده از جنس نقره می باشد که با آبکاری طلا به رنگ طلایی در آمده است. اگر این مدل را با وزنی حدودا 50 گرم انتخاب کنید، قیمتی حوالی 5 تا 7 میلیون تومان خواهد داشت.

خرید سرویس نقره کلکتهسرویس کلکته نقره

عکس سرویس کلکته نمی باشد.

🟢 3) سرویس کلکته بدل: که خود می تواند از جنس آلیاژ ترکیبی استیل روکش طلا، برنج آبکاری طلا و غیره باشد. این مدل بسیار بسیار ارزان قیمت و البته شیک و لوکس می باشد به نحوی که تشخیص آن از طلا تنها توسط متخصصان می تواند صورت گیرد.

وزن این مدل در قیمت آن تاثیر ندارد ولیکن بسته به تعداد لایه های آبکاری طلا و عیار طلای آبکاری شده، می تواند قیمتی از حدودا 150 هزارتومان تا 1 میلیون تومان داشته باشد.

سرویس کارتیرسرویس کارتیر زنجیری استیل

عکس سرویس کلکته نمی باشد.

نتیجه گیری:

سرویس کلکته یکی از معروفترین و در عین حال قدیمی ترین مدل های جواهرات در ایران می باشد که سازندگان اصلاحی آن در ایرانی هستند. ولی شکل ها و طرح های می توانند الهام گرفته از زیورآلات پر زرق و برق هندی باشند.

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test