ورود / ثبت نام
پروفایل سوابق سفارش خروج
خرید اینستاگرامی خرید واتساپی

دسته بندی کالاها

ورود/ثبت نام
شماره موبایل خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

قبلا ثبت نام کرده اید، یا رمز عبور خود را وارد، یا گزینه های زیر را انتخاب نمایید.
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید، نیازی به ورود مجدد نمی باشد، با انتخاب کالا و فشردن دکمه تکمیل سفارش، پروسه خرید را ادامه دهید.
0 تومان
پیگیری سفارش


آیا استفاده از جواهرات بچگانه برای فرزندان مان کار درستی است؟ مزایا و مضرات استفاده از زیورآلات برای کودکان به ویژه دختربچه ها کدامند؟

مقدمه بر استفاده از زیورآلات

استفاده از زیورآلات طرافداران زیادی در رده های سنی متفاوتی از قبیل خانم ها، آقایان، دختران، پسران و جدیدا نوجوانان و کودکان پیدا کرده است.

اما اینکه آیا استفاده از انواع اکسسوری بچگانه و کودکانه کار رستی است و از نظر بهداشتی و غیره می تواند بد باشد یه خوب، می تواند یک چالش باشد که باید به طور جدی در مورد آن فکر و اندیشه کرد.

طبیعی است که پوشیدن انواع جواهرات و زیورآلات هم برای مردان، هم برای زنان و هم برای کودکان می تواند بسیار جذاب و خوشایند هستند.

النگو تکپوش بچگانه


زمانی که قرار است از اینگونه محصولات استفاده نمایید، در حالت کلی بایستی به تناسب آنها با سن فرد پوشنده دقت کنید.

حساسیت پوستی کودکان به جواهرات

هر چند که گوشواره ها، دستبندها و نیم ست های بچگانه دخترانه می توانند جلوه بسیار زیبایی در دختر بچه ها داشته باشد، اما عموما توصیه می شود در صورت داشتن حساسیت و خارش پوستی، از استفاده از زیورآلات برای کودکان خودداری کنید زیرا ی توانند عواقب و عوارض زیان باری داشته باشند.

در این زمینه بایستی بیان شود که شدت بروز گونه های مختلف حساسیت و خارش های پوستی نسبت به بدلیجات و سایر انواع زیورآلات در افراد مختلف می تواند تا حد زیادی متفاوت باشد.

با این همه به دلیل ظرافت و لطافتی که در پوست کودکان وجود دارد این مشکل در آنها متداول تر می باشد.

النگو بچگانه بدل

هر چند که حساسیت پوستی نسبت به جواهرات تنها مختص به کودکان نمی باشد و برخی از بزرگسالان نیز می توانند آلرژی هایی نسبت به اکسسوری داشته باشند.

در هر صورت چه در کودکان و چه در بزرگسالان حساسیت های پوستی به زیورآلات با علائم و نشانه هایی همراه است که در صورت مشاهده این علائم بهتر است از تماس مستقیم آنها با بدن کودک و یا شخص حساس جلوگیری کنید.

علائم حساسیت پوستی به جواهرات در کودکان

توجه داشته باشید که علائم حساسیت پوستی به جواهرات تنها مختص کودکان نیست و حتی بزرگسالان نیز ممکن است این حساسیت را داشته باشند.

حساسیت به زیورآلات در بزرگسالان بیشتر در مورد استفاده از بدلیجات اتفاق می افتد و در مورد طلا و نقره این احتمال بسیار کم است.

النگو آینه ایی بچگانه

دلیل این امر نیز به جنس مواد استفاده شده در بدلیجات بر می گردد که بدن برخی انسان ها، بعضی گروه خونی ها به آن حساست دارد.

در صورت داشتن حساسیت به بدلیجات و سایر زیورآلات علائمی از جمله موارد زیر را در نواحی از بدن که در تماس مستقیم با زیورآلات هستند مشاهده خواهید کرد:

💚 خارش و سرخ شدن بعداز آن

💚 پوسته پوسته شدن و کهیر زدن

💚 ایجاد حالتی مثل سوختگی

💚 تورم و آب گرفتگی پوست

💚 قرمزی و حرارت های گرمی

💚 رطوبت ایجاد شده در محل

💚 تاول

💚 تیرگی پوست

💚 ضخیم شدن پوست

اما علت حساسیت پوستی به جواهرات چه می تواند باشد؟

در پاسخ به این سوال برخی افراد اینگونه پاسخ می دهند که پوست کودک شان به طلا یا نقره حساسیت دارد.

النگو دخترانه کوچیک

در حالی که این حساسیت هر چند به مواد سازنده انواع زیورآلات مربوط می شود اما غالبا ناشی از حساسیت به آلیاژ به کار رفته  (فلز عیار ساز) و نوع آبکاری انجام شده می باشد.

در راستای رسیدن به عیار مورد نظر برای مثال تبدیل طلای 24 عیار به 18 عیار یک سری فلزهای غیر از طلا به آن اضافه می کنند تا خلوص آن را پایین بیاورند به این فلزات عیار ساز می گویند و معمولا این آلیاژ است که باعث ایجاد حساسیت می شود.

انواع زیور آلات حتی آنهایی که به اسم طلا یا نقره به فروش می رسند نیز دارای درصدهای مختلفی از انواع فلزات می باشند.

از این رو حتی اگر پوست شما یا پوست بدن کودکانی را می شناسید که نسبت به طلا یا نقره خالص نیز حساسیت نداشته باشد، با استفاده از این آلیاژها در قالب جواهرات دچار حساسیت خواهید شد.

در برخی موارد نیز علت حساسیت ایجاد شده آبکاری و جنس لایه رویی ایجاد شده بر روی آلیاژ اولیه می باشد.

گردنبند بچگانه خرگوش

نیکل، کادمیوم، کبالت، سرب، کروم، مس، برنج، رادیوم و غیرهاز جمله عناصر فلزی هستند که وجود آنها در ترکیب آلیاژ طلا و نقره می توانند حساسیت زا باشند.

راهکارهایی جهت جلوگیری از ایجاد حساسیت

شاید با وجود داشتن حساسیت پوستی نسبت به انواع زیورآلات علاقه زیادی به استفاده از آنها داشته باشید. این علاقه در خانم ها و دختر بچه ها بیشتر از مردان به چشم می خورد.

اما برخی نکات هستند که در راستای پیشگیری از ایجاد حساسیت ارائه می شوند، با رعایت آن ها می توانید از جواهرات برای ایجاد جلوه ای زیبا در استایل خود استفاده کنید و آلرژی را نیز به حداقل ممکنه برسانید.

برای جلوگیری از حساسیت به انواع زیورآلات راهکارهای زیر را مد نظر داشته باشید:

گردنبند بدل رنگ ثابت بچگانه

💚 بدلیجاتی که از جنس مواد اولیه پلاستیک و استیل هستند کمتر ایجاد حساسیت می کنند لذا بهتر است از بدلیجات از پلاستیکی یا استینلس استیل استفاده نمایید.

بخش هایی از پوست همچون پوست بدن مانند که دارای لطافت بیشتری هستند گوش یا گردن بیشتر دچار حساسیت می شوند.

از این رو از گوشواره ها یا گردنبندهای استیل یا پلاستیکی بجای جواهرات ساخته شده از انواع آلیاژهای فلزی استفاده در این قسمت ها استفاده نمایید.

💚 استفاده از کرم های مرطوب کننده و لغزنده می تواند باعث شود تا جواهرات به صورت مستقیم با پوست تماس پیدا نکند و به این ترتیب ایجاد آلرژی کمتری نمایند.

💚 از دیگر روش ها این است که برای جلوگیری از ایجاد حساسیت می توانید لایه ای از لاک ناخن بر روی جواهرات ایجاد نمایید تا لاک با بدن شما در ارتباط باشد نه آن قطعه زیور.

گردنبند قلب بچگانه

در برخی از انواع زیورآلات، حساسیت تنها از قسمت قفل و گیره قطعه ناشی می شود که با ایجاد لایه ای از لاک ناخن به راحتی می توانید از این مشکل جلوگیری کنید.

💚 در موارد دیگر نیز که حساسیت شامل کل قطعه می شود با پوشش لاک می توانید از انواع زیورآلات مورد علاقه خود استفاده نمایید. فقط در این مورد توصیه می شود از لاک های بی رنگ یا براق کننده های ناخن استفاده کنید تا جلوه جواهرات تحت تاثیر منفی این کار قرار نگیرند.

💚 همچنین توجه داشته باشید که پوست خشک نسبت به پوست مرطوب کمتر دچار حساسیت می شود. از این رو ابتدا ناحیه مد نظر را کاملا تمیز و خشک نمایید و سپس از جواهرات استفاده کنید. همانطور که می دانید آلودگی و رطوبت می توانند احتمال حساسیت را بسیار بالا ببرند.

خطر سارقین در کمین، علت عدم استفاده از جواهرات برای کودکان

برخی از والدین نیز به سبب خطر سارقین در کمین، از استفاده از جواهرات برای کودکان اجتناب می کنند. در این مورد بهتر است زمانی از جواهرات برای دختر بچه ها استفاده کنید که خود در کنار کودک باشید.

در مواقعی همچون زمان رفتن به مدرسه یا کلاس های فوق برنامه، ورزش یا پارک بهتر است کودک جواهراتی از قبیل طلا نداشته باشد.

گردنبند بچگانه پروانه

نتیجه گیری:

در پاسخ به سوال آیا استفاده از جواهرات بچگانه برای فرزندان مان کار درستی است یا خیر؟

باید بر اساس آنچه بیان شد به این نتیجه برسیم که دو خطر و ریسک عمده در استفاده از زیورآلات برای کودکان وجود دارد یکی ایجاد حساسیت و بثورات پوستی و دیگر خطر سرقت و سایر ریسک های جانی که ممکن است سارقین برای کودکان دارای جواهرات ایجاد نمایند.

پیشنهاد: قبلا حساسیت داشتن یا نداشتن فرزند خود را بررسی کنید به این ترتیب که بدلیجات بپوشانید و طی یکی دو روز یا چند روز رسد کنید ببینید واکنش چیست؟ اگر ایجاد آلرژی شده بوده و پوست وی در حال خدشه دار شدن بود باز کنید و دیگر استفاده نکنید.

اما اگر حساسیتی نشان نداد می توانید در میهمانی ها و جشن هایی که خود در کنار فرزند خود هستید از انواع بدلیجات و جواهرات استفاده نمایید.

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test