ورود / ثبت نام
پروفایل سوابق سفارش خروج
خرید اینستاگرامی خرید واتساپی

دسته بندی کالاها

ورود/ثبت نام
شماره موبایل خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

قبلا ثبت نام کرده اید، یا رمز عبور خود را وارد، یا گزینه های زیر را انتخاب نمایید.
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید، نیازی به ورود مجدد نمی باشد، با انتخاب کالا و فشردن دکمه تکمیل سفارش، پروسه خرید را ادامه دهید.
0 تومان
پیگیری سفارش


گردنبند مناسب فرم صورت را چطور انتخاب کنیم؟ 11 نکته جهت بهترین انتخاب زنجیر و پلاک مناسب 11 نفر انسان مختلف

گردنبند چیست و تاریخچه آن به کجا بر می گردد؟

گردنبند در انگلیسی به معنی Necklace و Choker نیز می تواند باشد و متشکل از نواری است که به دور گردن به جهت تزئیناتی بودنش، یا شاید به خاطر خواص درمانی فلز و سنگ های آن بسته می شود.

نیم ست گردنبند و دستبند استیل

البته نگین های از سنگ های معدنی مانند الماس، عقیق، زمرد، زبرجد، فیروزه و سایر سنگهای زینتی نیز می توانند بر روی آن تزئین شده و خواص درمانی نیز برای آن به ارمغان آورند.


جنس متریال گردنبند می تواند در تنوع مختلفی از قبیل طلا، نقره، استیل، برنج، مس، منسوجات پارچه ایی، چرم و غیره باشد‌.

تاریخچه انواع زیورآلات گردن آویز:

و اما با مطالعه تاریخ پیشینیان گذر کرده، مشخص می شود گردنبند ها نیز در قلمروهای باستانی و تاریخی جایگاهی بالا و ارزنده داشته اند به نحوی که زنان و دختران پادشاهان و درباریان به نحوی چشمگیر از آن استفاده می کردند.

گردنبند و زنجیر استیل

استخوان های کشف شده در مناطق مختلف جهان و مهره ها و زنجیرهایی که دور اسکلت گردن آن ها قرار داشته و در طول سال ها از هم پاشیده شده و بر روی زمین در اطراف آن ریخته شده اند نشان از وجود گردنبندهای باستانی می دهند.

همچنین سنگ نگاره‌های ایرانی و مصری و سایر نقاط جهان تصاویر افرادی را به نگاره کشیده اند که به دور گردن شان گردنبندهای تزئینی قرار دارد و گواه صادقی بر این ادعا می باشند.

همچنین گفته می شود از بقایای به جای مانده و کشف شده از مردم در سرزمین های بابلیان گردنبندهایی با زنجیرهای طلا و نقره و سنگ ها و نگین هایی همچون عقیق یافت شده است.

البته گردنبندهایی با مهره های از جنس سنگ معمولی نیز گاهی در بین مدفون شدگان باستانی تازه کشف شده یافت می گردد.

کلیدی ترین نکته در انتخاب گردنبند:

توجه شود از آنجایی که گردنبند همانگونه که از نام ش مشخص است، قرار است به دور گردن پوشیده شود و با حساس ترین و نازک ترین بخش های پوست بدن سر و کار داشته باشد.

قطعا و قطعا بایستی ضد حساسیت باشد، چرا که می تواند با عرق بدن، ترکیبات شیمیایی تولید کند و باعث ایجاد حساسیت پوستی، جوش، خارش و دردسرهایی از این قبیل گردد.

بنابراین چنانچه از بدلیجات، زیورآلات و جواهرات استفاده می کنید بهتر است از نوع روکش طلا 18 تا 24 عیار انتخاب گردد و یا اینکه نوع بدلیجات ضد حساسیت باشند.

گردنبند استیل آبکاری طلا

11 فاکتور در انتخاب گردنبند مناسب با فرم صورت و سایر مشخصات فردی

🌿 1) اگر دارای فرم صورت حدودا مستطیل و یا مربعی شکل هستید و چانه تان کمی پهن است و صورت تان نسبتا کشیده یا مربعی است، سعی کنید از گردنبندهای کوتاه استفاده کنید تا در کمی پایین تر از زیر چانه نمایان شود و توجه ها رو به خود جلب کند.

زنجیر استیل نقره ایی شیک

🌿 2) صورت هایی که قلبی یا مثلثی شکل هستند، این دسته افراد باید گردنبندهای بلند از تر صورت مستطیلی ها بپوشند، ولی نه خیلی بلند حدودا 40-50 سانتیمتر شاید بهترین سایز برای این افراد باشد تا با فاصله مناسب نسبت به چانه شان قرار گیرد و تیزی آن را کمتر نمایان کند.

گردنبند ماری بدل

🌿 3) کسانی که دارای فرم صورت گرد هستند باید گردنبندهایی نسبتاً بلند بپوشند تا گردی صورت آن ها کمی کشیده تر به نظر برسد.
البته اگر گردنبندهای پلاک دار استفاده می کنند کمی از طول آن نسبت به بدون پلاک بکاهند تا پلاک آن بر روی شکم قرار نگیرد و جلوه نامناسبی را ایجاد کند.

🌿 4) کسانی که قد بلند دارند می توانند همزمان از تعدادی گردنبند با سایزهای مختلف استفاده کنند برای مثال یک گردنبند و پلاک 60 سانتیمتری را در کنار یک نمونه (فقط زنجیر) 50 سانتیمتری استفاده کنند.

گردنبند و زنجیر دپلمات

🌿 5) کسانی که قد کوتاه دارند بهتر است از گردنبندهای کوتاه ( حدودا 40 سانتیمتری) استفاده کنند تا در میان آن گم نشوند.

🌿 6) کسانی که دارای قد متوسط هستند می توانند از انواع متنوع زیورآلات با سایزهای مختلف البته نه خیلی تابلو و ضایع استفاده کنند.
این افراد دقدقه کمتری نسبت به افراد چاق، لاغر، قد بلند و کوتاه دارند.

تا مناسب ترین چهره را در جمع ها داشته باشند. البته اگر یک زنجیر 40 سانتیمتری را نیز اضافه کنند شاید خیلی خیلی زیبا تر باشد.

🌿 7) افراد با گردن بلند، که معمولا قد بلند نیز هستند، به طور کلی اگر نمی خواهند از چند گردنبند با سایزهای مختلف استفاده کنند و می خواهند تنها یکی مدل بپوشند، هرچه سایز آن مدل به 40 سانتیمتر نزدیک تر باشد بهتر است و شیک تر به نظر می رسند.

گردنبند بدلیجات رنگ ثابت

به طور کلی گلوبنده ها (Choker) ها بیشتر برای افرادی با ارتفاع گردن بلند مناسب می باشند.

🌿 8) کسانی که ارتفاع گردن کوتاه تر و کمی پهن تر دارند بهتر از از گردنبندهای بلند تر برای مثال 50 سانتیمتر به بالا استفاده کنند، البته باید حواس شان باشد خیلی پایین قرار نگیرد به نحوی که پلاک آن روی شکم شان باشد.

🌿 9) دقت شود، در مورد پایین ترین نقطه زنجیر و یا گردنبند، جایی که پلاک (در صورت وجود) قرار می گیرد روی شکم نباید تمام شود.

اگر تمایل دارید برجستگی های این ناحیه (🙈) دیده نشوند از پلاک های بزرگ تر و زنجیرهایی استفاده کنید که روی آن ها تمام شود.

زنجیر استیل طلایی رنگ

اگر این برجستگی ها (😅) بزرگ هستند و تمایل دارید که دیده شوند، مدلی انتخاب کنید که زنجیر آن بالاتر از آن ها تمام شود.
تا به خوبی نقاط مشخص شده را در معرض دید عموم بزرگوار قرار دهید. (😊)

🌿 10) در انتخاب گردنبند برای لباس های مناسب باید دانست که اگر لباس های یقه باز (🦸‍♀) می پوشید از گردنبند های کوتاه تر استفاده کنید تا در بین یقه های باز شده قرار گیرد.

گردنبند قفلی قلبی

🌿 11) در عوض، اگر انسان شریف تری (🤷) هستید و لباس های بسته تر (🧕) می پوشید، و در خود نیازی به در معرض نمایش (👱‍♀) قرار دادن، چاک و چووک های بدن تان ندارید، پیشنهاد می شود از گردنبند های رو لباسی استفاده کنید.

زنجیر نقره ماری

نتیجه گیری:

انواع گردن آویزها، زنجیرها و پلاک ها نیز از دوران باستان به نسل کنونی بشر به ارث رسیده اند. در کشورها و جغرافیای مختلفی از جهان وجود داشته اند و امروز نیز وجود دارند.

انواع مختلفی دارند و از فلزاتی مانند طلا، مس، نقره و غیره ساخته می شوند. در سایزهای گوناگونی یافت می شوند که افراد مختلف بایستی بر اساس فرم بخش های بدن خود و همچنین مطابق لباس خویش، نمونه مناسب آن را انتخاب کرده و بپوشند.

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test