ورود / ثبت نام
پروفایل سوابق سفارش خروج
خرید اینستاگرامی خرید واتساپی

دسته بندی کالاها

ورود/ثبت نام
شماره موبایل خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

قبلا ثبت نام کرده اید، یا رمز عبور خود را وارد، یا گزینه های زیر را انتخاب نمایید.
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید، نیازی به ورود مجدد نمی باشد، با انتخاب کالا و فشردن دکمه تکمیل سفارش، پروسه خرید را ادامه دهید.
0 تومان
پیگیری سفارش


انتخاب بهترین مدل انگشتر زنانه و مردانه مطابق فرم دست، سن و سال - مهمترین فاکتورها در خرید مناسب ترین مدل زیورآلات و جواهرات

انگشتر چیست از کجا آمده و به کجا می رود؟

محبوب ترین و زیبا ترین قطعه از زیورآلات زنانه و مردانه می باشد که به جرات می توان گفت این محبوبیت در سراسر دنیا وجود داشته و از اینرو قبل از پرداختن به مسائل مهم تر مقدمه ای هرچند کوتاه، در مورد این زیور زیبایی بخش (انگشتر) بیان می شود.

خرید انگشتر تاج


در لغت به صورت تجمیع انگشت + ر نوشته می شود و به معنی زینت بخش انگشتان دست می توان آن را معنا و مفهوم بخشید.

به بیان دیگر حلقه ایی ست که به سایز یکی از انگشت های دست ساخته و انتخاب می شود، به عنوان نوعی زیورآلات تزئینی یا به عناوین دیگر پوشیده می شود.

خرید انگشتر اسپرت مردانه

انگشتر را در انگلیسی RING گویند، و در عربی آن را محبس گویند و به همین ترتیب در زبان های دیگر نیز نام مختص خود را دارد.

تاریخچه پیدایش انگشتر و حلقه:

گفته می شود انگشترها بازماندگان باستانی زیورالات هستند و به جا مانده از تاریخ بسیار دور نیاکان نسل بشر هستند.

نوارهایی که به دور دست پیچیده و گره زده می شدند و بعد ها از چوب و فلز برای ساخت آن ها استفاده می شد، که دیگر نیازی به گره زدن نباشد و این ابتدای اختراع این زیور می باشد.

انگشتر اماحسن عقیق

به نظر می رسد اصالت این قطعه از زیورآلات امروزی، ریشه در مصر و ایران باستان دارد. در دوران باستان مهره های قدرت را پادشان و بزرگان و حاکمان به به وسیله یک نخ به دور انگشت دست می بستند تا از انرژی آن همیشه و همواره استفاده کنند.

انگشتر عقیق سیاه

و این یکی از معتبرترین داستان های تاریخی است که سوال انگشتر از کجا امده است و تاریخچه آن چیست؟ را تا حدی معتبر می تواند پاسخ دهد.

انواع مدل های انگشترها:

به روش های مختلف تقسیم بندی شده و در قالب گونه های متفاوتی در دسترس همگان هستند. برای مثال انگشترها از نظر نگین دار بودن و نبودن به همین نوع (با سنگ و بدون سنگ) تقسیم می شوند.

انگشتر چشم ببری (چشم گربه ایی)

در بحث جنسیت انگشترها و حلقه ها به زنانه و مردانه بودن تقسیم می شوند. از نظر جنس متریال ساخته شده نیز می توانند از هر جنسی باشند، برای مثال انواع انگشتر از نظر مواد ساخته شده را می توان انگشترهای طلا، نقره، استیل، مس، برنج و غیره دانست.

نگین ها و سنگ ها:

آن دسته از حلقه های دست (انگشتر) که دارای نگین هستند خود بر اساس نوع سنگ استفاده شده در آن به انواع مختلفی تقسیم می شوند.

انگشتر عقیق سیاه اسپرت مردانه

برای نمونه می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

انگشتر با سنگ های ذیل:
1) عقیق
2) فیروزه
3) الماس
4) یاقوت (سرخ و کبود)
5) در (مروارید)
6) گارت
7) الکساندریت
8) یشم
9) زمرد
10) زبرجد
11) تورمالین
12) کهربا
13) توپاز
14) اپال
15) لاجورد
16) آمیترین
و تعدادی دیگر که در حال حاضر کمتر استفاده می شوند، ساخته می شوند.

روش های ساخت حلقه ها و رکاب های انگشتر:

معمولاً انگشترها به دو روش دست ساز و ریختگی ساخته می شوند.نمونه دست ساز بوسیله ابزارها و تجهیزات سنتی و محلی به روش های قدیمی و باستانی ساخته می شوند.

انگشتر مردانه خاص

در حالی که انگشترهای ریختگی یا ماشینی با استفاده از کامپیوتر و نرم افزارهای طراحی، ابتدا طراحی شده سپس به صورت ریختگری ساخته می شوند. نمونه های دست ساز معمولاً بسیار هنرمندانه تر ساخته و پر طرفدار می باشند.

البته از آنجایی که بسیار با کیفیت بوده و قابلیت تولید انبوه ندارند قیمت شأن نیز بسیار و به مراتب بالاتر از مدل های ریختگی می باشند.

کاربرد این قعطه زیورآلات:

اولین و مهمترین کاربرد آن که در تمام دنیا مرسوم می باشد استفاده به عنوان حلقه ازدواج است. تاریخ این کاربرد از انگشترها به امپراتوری های روم، ایران، مصر، بابل یان، سومریان، ایلام یان و سایر تمدن های بزرگ بر می گردد.

انگشتر مردانه شیک و خاص

شاید دومین کاربرد مهم آن را به توان استفاده به عنوان زینت بخش دست و بدن دانست که این نوع استفاده نیز از همان دوران و اعماق تاریخ به ویژه در بین زنان باستانی مرسوم بوده است.

خواص نگین های این مدل زیورآلات:

خیلی ها این قطعه از زیورآلات تزئینی را به خاطر خواص سنگ و فلزی که در رکاب آن ساخته می شود استفاده می کنند. برای مثال گفته می شود انگشتر یاقوت سرخ دارای خواص بسیاری از جمله موارد ذیل می باشد:

انگشتر دخترانه و زنانه فانتزی

خواص و ویژگی های انگشتر یاقوت:

1) نمادی برای مهم بودن، اشرافیت، اصالت و نژادهای برتر می باشد.

2) این سنگ معروف است انرژی حیات بدن را افزایش داده و قدرت زندگی کردن را بسیار فزونی می بخشد.

3) گفته می شود خون را به گردش در می آورد و خون رسانی به اعضای بدن را تسریع بخشیده و به این روش موجبات فعال شدن و زنده تر شدن بدن را بیشتر از پیش از استفاده فراهم می کند.

انگشتر یاقوت سرخ

4) طبع ظاهری نگین یاقوت انگشتری گرم به نظر می رسد. و از این رو برای کسانی که طبع سردی دارند و بدن کرخت و بی حالی دارند به شدت توصیه می شود.

5) اما به طور کلی انگشتر یاقوت سرخ برای مغر، حافظه و تپش قلب بسیار مفید فایده و اثر بخش می باشد.

6) از ننظر روانی نیز خواصی برای آن در نظر گرفته و بر شمرده می شود که از آن جمله می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

خاموش کننده تردید و دو دلی است، اضطراب را از بین برده و استرس را فرو می نشاند، گرمی روابط دارنده آن، افزایش اعتماد به نفس، شجاعت و موارد بسیار دیگری را می توان به عنوان خواص روانی انگشتر یاقوت سرخ دانست.

پر طرفدارترین انگشترهای مردانه و زنانه:

نگین عقیق، یاقوت، فیروزه، و تا حدودی حدید را می توان مهم ترین، اصلی ترین و پر استفاده ترین انواع نگین های انگشتری دانست.

هر کدام از این سنگ ها دارای خواص و تاثیرات روانی و فیزیکی خاصی بر روی بدن می باشند، که بسته به نیاز انتخاب و استفاده می شوند.

برای نمونه از خواص مذهبی انگشتر حدید را می توان به این موضوع اشاره کرد که از پیشوای ششم شیعیان (امام صادق) در مورد استفاده از انگشتر حدید

اینگونه نقل می شود:

انگشتر حدید شیطان را دور کرده و در دیدار با کسانی که از آن ها ترسی در دل دارید، این نگین همراه خود استفاده کنید که این عمل شر دشمنان قدرت مند را کم می کند.

انگشتر حدید

به همین منظور می دانیم که برخی از رهبران کشورهای دنیا در هنگام سخنرانی و یا مذاکره با قدرت های بزرگ از انگشتر حدید در دست استفاده می کنند.

فاکتورهای مهم در انتخاب انگشتر:

انتخاب انگشتر برای 10 فرم دست مختلف

1) پیش از هر کاری سایز دست خود را بگیرید که مهمترین فاکتور در انتخاب انگشتر مناسب فرم دست می باشد. برای این منظور روش های مختلفی وجود دارد که در مقاله های دیگر تشریح شده است.

انگشتر خاص دخترانه نقره

نکته! اگر در ابتدای روز (صبح زود) اقدام به سایز گیری انگشت خود کنید، چون بدن سرد است ممکن است سایز انگشتری که انتخاب می کنید بعد از کمی فعالیت در طول روز تنگ به نظر برسد.

لذا لازم است بعد از مدتی که از خواب بیدار شدید، سایزگیری را انجام دهید.

2)  برخی انگشترهای فانتزی دخترانه زنانه دارای طول بلندی هستند و بخش زیادی از سطح انگشت را می پوشانند و این موضوع باید مد نظر قرار داده شود و از فروشنده حتما پهنای انگشتر را بپرسید.

انگشتر نقره مدل برگ

3) اگر انگشتان شما سایزی کوچک دارند، شاید بهترین انگشتان برای انتخاب انگشترهای متفاوت را دارید و دردسر کمی دارید. تقریبا تمام مدل ها به دستان شما خوش می درخشند.

انگشتر قلب

ولی نکته ایی که این افراد باید مد نظر قرار دهند، انگشترهای بزرگ و خیلی پهن انتخاب نکنند چراکه تمام سطح انگشتر را پوشش داده و جلوه ی خوبی ندارد.

4) اگر یک خانم جوان و خوش اندام هستید، انگشترها و حلقه های ظریف با نگین های کوچک و دستان شما بسیار به هم می آیند و سعی کنید مدل هایی که دخترانگی بیشتری دارند را انتخاب نمایید.

انگشتر خاص و طریف

5) برای خانم های مسن تر بهتر است انگشترهای سایز متوسط و بزرگ انتخاب و استفاده شود تا بیشتر از بدن (دست) جلوه کند و شیک تر به نظر برسد.

انگشتر زنانه تک نگین

6) برای خانم های جوان و مسنی که دست و انگشتان چاق با بند انگشت های بزرگ دارند، بهتر این است که انگشترهایی با نگین متوسط و بزرگ تر انتخاب نمایند و در کلی انگشتر خیلی باریک و ظریف ممکن است برای دستان این افراد خیلی خوشایند نباشد.

انگشتر نقره زنانه و دخترانه زیبا و خاص

7) کسانی که انگشتان بلندی دارند انگشترهایی با طول و پهنای بیشتر شاید بهترین گزینه باشد، البته نگین های کمی بلند (بلندی در امتداد طول انگشت) نیز وجه بهتری برای این افراد ایجاد می کنند.

انگشتر پاپیونی

پشت حلقه برای انگشتر در خانم ها با انگشتان بلند نیز راهی دیگر برای پوشاندن قسمتی دیگر از انگشت و وجهه بهتر می باشد.

8) کسانی که انگشتان کوتاهی دارند، استفاده از انگشترها با رکاب های باریک و نگین های متوسط  رو به بلند می تواند طول انگشتان آن ها را بلندتر جلوه دهد.

خرید انگشتر مدل گل و گلبرگ

9) خانم هایی با انگشتان باریک: حلقه هایی با قطر متوسط  با نگین های کمی کوچک می تواند انگشتان باریک را قطور تر نشان دهد.

انگشتر سنجاقک

10) کسانی که دارای مفاصل بزرگی هستند سعی کنند از انگشتر با نگین های بزرگتر را انتخاب کنند تا بندهای دستشان کمتر دیده شوند.

انگشتر الماس نقره

نتیجه گیری:

همانطور که بیان شد انگشتر یک قطعه جواهرات با ریشه تاریخی باستانی می باشد و به روش های مختلفی از قبیل ریختگی و دست ساز ساخته می شود. کاربردهای متفاوتی از قبیل، حلقه ازدواج، استفاده زینتی، استفاده به خاط خواص آن دارند. دارای رکاب هایی از جنس های مختلف و نگین های انگشتری از سنگ های معدنی گوناگونی نیز می باشند.

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test