ورود / ثبت نام
پروفایل سوابق سفارش خروج
خرید اینستاگرامی خرید واتساپی

دسته بندی کالاها

ورود/ثبت نام
شماره موبایل خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

قبلا ثبت نام کرده اید، یا رمز عبور خود را وارد، یا گزینه های زیر را انتخاب نمایید.
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید، نیازی به ورود مجدد نمی باشد، با انتخاب کالا و فشردن دکمه تکمیل سفارش، پروسه خرید را ادامه دهید.
0 تومان
پیگیری سفارش


انگشتر برند رولکس را چگونه بشناسیم و کیفیت آن چگونه است؟

دیباچه‌ای بر تاریخچه انگشتر:

این جواهر یکی از انواع متنوع زیورآلات مردانه و زنانه موجود در بازار طلا و جواهرات در سراسر جهان می باشد و تاریخچه استفاده از آن به دوران باستان و حکومت های باستانی می‌رسد.
انگشترها در گونه ها و شکل های مختلفی ساخته می شوند، که در زیر برخی از آن ها بیان خواهند شد.

انگشتر حلقه استیل رولکس طلایی رنگ شیک


🌿 مدل های ساده قدیمی با نگین های معدنی
🌿 مدل های اسپرت مردانه یا زنانه
🌿 مدل های فانتزی زنانه و دخترانه
🌿 و در نهایت انگشترهای رسمی

اما در اینجا قرار است در مورد انگشترهای اسپرت Rolex بحث و گفتگو شود تا اطلاعاتی جامع در راستای انتخاب و خرید این جواهر در اختیار زیور دوستان عزیز قرار گیرد.

انگشتر رولکس مشکی و طلایی استیل

بنابراین به همین مقدمه کوتاه اکتفا می شود و مستقیم وارد مبحث انگشترهای رولکس می شویم. جواهراتی که شاید در نمونه خود بی نظیرترین مدل ها در سراسر جهان باشند و تاکنون کسی و شرکتی نتوانسته باشد، این چنین به زیبایی تلفیق هنرهای مختلف را در قالب جواهرات ارایه دهد.

نحوه شناسایی جواهرات و زیورآلات برند رولکس:

مهمترین نشانه در جهت تشخیص رولکس بودن یا نبودن یک تکه زیورآلات آرم برند رولکس که به صورت تقریبا یک تاج می باشد و مانند عکس یک پنجه دست که دارای چند شاخه به سمت بالا می باشد که در پایین از یک ریشه می آیند.

انگشتر حلقه رولکس استیل نقره ایی

شکل یک تاج که داری چهار شاخه به سمت بالا می باشد. تاجی که به واقع در خور و شایسته این جواهرات می باشد. چرا که از نظر کیفی و زیبایی در رده اولین های اکسسوری جهان به شمار می روند.

انواع انگشترهای رولکس از نظر جنس مواد اولیه:

امروزه این زیور در 3 جنس مختلف در بازار به وفور یافت می شود، البته این انگشترها با جنس متریال دیگر نیز ساخته می شوند ولیکن از آنجایی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند، در این مبحث به آن ها پرداخته نمی شود.

انگشتر رولکس دو رنگ نقره

انواع انگشترهای این برند موجود در بازار:

1) مدل های ساخته شده از طلا
2) مدل های ساخته شده از نقره
3) مدل های ساخته شده از استیل (که خود در رنگ های متنوعی در دسترس هستند)

انگشتر رولکس مشکی و نقره ایی استیل

مقایسه انگشترهای رولکس طلا، نقره و استیل:

اگر بخواهیم یک قیاس (اگر چه می تواند معدالفارق باشد) در مورد این سه جنس مواد اولیه داشته باشیم می توان به صورت زیر ادامه داد که: 

انگشتر رولکس طلا از آنجایی که جنس مواد اولیه آن طلا می باشد عالی ترین نمونه انگشتری از بین مدل های فوق باشد زیرا از نظر جنس متریال اولیه گران ترین بوده و با ارزش ترین نیز محسوب می گردد.

خرید انگشتر رولکس استیل

انگشترهای اسپرت رولکس طلا معمولا ضد حساسیت هستند و قطعا رنگ ثابت نیز می باشند و در سایر ویژگی ها نیز برتری مطلقی نسبت به جنس های دیگر دارند.

اما و اما قیمت انگشترهای رولکس طلا بسیار و بسیار گران می باشد و به نحوی این موضوع دامن همگان را می‌گیرد که این روزها کمتر کسی قادر به خرید چنین جواهراتی می باشد.

قیمت انگشتر رولکس اسپرت:

معمولا ترین وزن این زیور برای استفاده آقاسان عموماً دارایوزنی حدودا 10 گرم می باشد، لذا فقط قیمت خام این جواهر بدون احتساب دستمزد حدودا 12 تا 13 میلیون تومان می باشد.

فروش انگشتر رولکس استیل

حال اگر اجرت طلا نیز به آن اضافه گردد یک انگشتر رولکس اسپرت طلای حدودا 10 گرمی قیمتی بالای 15 میلیون تومان خواهد داشت.

ولی انگشترهای رولکس نقره مردانه با وزن مشابه قیمتی به مراتب پایین تر داشته و اصلا قابل قیاس نمی باشند، ضمن این که همین مدل اگر از جنس استیل ساخته شود قیمت ش به مراتب از مدل نقره آن پایین تر خواهد بود.

جواهرات رولکس اصل

شایان ذکر است که معمولا این انگشترهای رولکس نقره اسپرت که در بازار هستند اصلی نیستند و این شرکت های بدل ساز هستند که مدل های طلا را کپی کرده و از جنس نقره می سازند.

انگشتر نقره رولکس اسپرت مردانه شیک

این مدل زیورآلات نیز اگر از نقره خالص (استرلینگ = 925 عیار) ساخته شده باشد و هیچگونه روکشی از رادیوم و سایر فلزات نداشته باشد، معمولا ضد حساسیت هستند و از نظر ثبات رنگ نیز همچون سایر انواع جواهرات نقره ممکن است در اثر یونیزاسیون با باکتری های موجود در محیط دچار لکه های سیاه رنگ شود که خیلی مهم نیست زیرا به راحتی قابل رفع شدن می باشند.

انگشتر رولکس استیل

اما آنچه امروز به علت ارزان بودن بسیار مد شده است انگشترهای رولکس استیل هستند که معمولاً در سه رزگلد (برنزی)، طلایی (آبکاری طلا) و نقره‌ای (آبکاری رادیوم) در بازار موجود هستند. ضمن اینکه مدل هایی با رنگ های ترکیبی (طلایی-تاج نقره‌ای) و سایر ترکیب ها نیز اخیرا در بازار موجود شده اند.

مقایسه قیمت انگشترهای رولکس طلا، نقره و استیل:

قبلا بیان شد که یک انگشتر رولکس اسپرت مردانه طلا با وزن حدودا 10 می تواند قیمتی حدودا 15 میلیون تومان داشته باشد. (امروز 7 دی ماه 1400).

انگشتر رولکس طلایی

در صورتی که یک انگشتر نقره رولکس با وزنی مشابه (10 گرم)، قیمتی حدودا 500 تا 600 هزار تومان خواهد داشت و این یک تفاوت بزرگ بین مدل های نقره و طلا به شمار می رود.

اما همین انگشترهای رولکس وقتی از جنس استیل 315 عیار با روکش های رادیوم کاملا مشابه طلا سفید، یا روکش رزگلد و یا روکش طلا 18 عیار ساخته می شوند، قیمتی به شدت ارزان و حتی باور نکردنی پیدا خواهند کرد، به نحوی که بین 155 تا 175 هزار تومان می توانید انگشترهای استیل رولکس را در سایت باستان گوهر بیابید.

انگشتر اسپرت رزگلد

نظر به اینکه نمونه های استیل این زیورآلات با چندین لایه آبکاری طلا 18 تا 24 عیار ساخته می شوند، می توانند کاملا مشابه طلا باشند به نحوی که مقایسه آن تنها توسط متخصصان فن امکان پذیر باشد.

جواهرات رنگ ثابت رولکس

در خاصیت رنگ ثابت بودن نیز این مدل انگشترهای رولکس اسپرت بستگی به شرکت سازنده و تعداد لایه های آبکاری طلا دارد که چقدر و چند سال با دوام و ثبات رنگ باشند.

انگشتر برنزی استیل مارک رولکس

فاکتور ضد حساسیت بودن نیز معمولا به علت استفاده از مواد اولیه استیل، در این مدل انگشترها رعایت می گردد ولی در کل نسبت به انگشترهای رولکس طلا و نقره شاید کمی این ویژگی در مدل های بدلیجات آن کم رنگ تر باشد.

نتیجه‌گیری:

رولکس یک برند مشهور در زمینه تولید جواهرات می باشد، انگشترهای اسپرت مردانه رولکس در مدل ها و رنگ های مختلفی از قبیل طلا، نقره، استیل، رزگلد و غیره در دسترس عموم دوست داران جواهرات قرار دارند.

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test