ورود / ثبت نام
پروفایل سوابق سفارش خروج
خرید اینستاگرامی خرید واتساپی

دسته بندی کالاها

ورود/ثبت نام
شماره موبایل خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

قبلا ثبت نام کرده اید، یا رمز عبور خود را وارد، یا گزینه های زیر را انتخاب نمایید.
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید، نیازی به ورود مجدد نمی باشد، با انتخاب کالا و فشردن دکمه تکمیل سفارش، پروسه خرید را ادامه دهید.
0 تومان
پیگیری سفارش


دلایل سیاه شدن رنگ جواهرات نقره چیست؟ - روش های اصولی نگهداری زیورآلات نقره و جلوگیری از تیره شدن آن ها.

کامل ترین مرجع برای علت سیاه شدن و روش های سفید کردن نقره جات

🌿 نگهداری زیورآلات نقره یکی از چالش ها و مسائل مهمی است که دارندگان انواع این جواهرات همواره با آن سر و کار داشته و دارند. 

برای اینکه بتوان درک بهتری از روش های نگهداری نقره جات که در ادامه قرار است بیان شود، داشت ابتدا نکاتی در این خصوص بیان می شود.

توجه نمایید که خاصیت نقره، سیاه شدن است، (البته رابطه مستقیمی با فلزات ترکیبی عیار ساز آن دارد)، اما نگران نباشید‌، در کمترین زمان ممکنه سفید می شود.

سرویس زمرد نقره


فلز عیار ساز چیست؟

🌿  فلزی که با نقره و طلای خالص با خلوص 100 درصد ترکیب می شود تا عیار آن ها را پایین آورده و عیار مورد نظر به دست آید، جنس این فلز رابطه مستقیمی با سیاه شدن و رنگ لکه های ایجاد شده روی انواع نقره جات دارد.

اگر این فلز از نوع فدیوم انتخاب شود به نظر می رسد که کمترین تغییر رنگ را ایجاد نماید و فلزاتی مانند آلومینیوم و غیره هر کدام رنگ جواهرات نقره را به رنگی خاصی کدر می کنند.

🌿 ولی در کل این موضوع نیز جای نگرانی ندارد چرا که مثلا با ساییدن این زیورآلات لکه دار شده به یک فرش و یا موکت پرز دار البته با پرز نرم و به آرامی می توان کلیه تیرگی های ایجاد شده را از بین برد.

دستبند نقره طرح دلفین دخترانه

علت سیاه شدن نقره:

🌿 نقره جات با باکتری های موجود در بدن انسان و همچنین مولکول های آزاد در هوا واکنش شیمیایی نشان می دهند و نتیجه آن لکه زدن و تیره شدن بیرونی ترین لایه نقره می باشد‌.

نقره ایی که استفاده نمی شود زودتر لکه می‌زند، زیرا در زمان استفاده به دلیل تماس مداوم با بدن، لکه های ایجاد شده پاک می شوند، اکثر اوقات نقره جات در حال استفاده کلا سیاه نمی شوند.

سیاه شدن نقره:

1) به هیچ عنوان سیاه شدن اکسسوری نقره را یک معزل تلقی نکنید زیرا برطرف می‌شود و مشکل خاصی از این بابت وجود ندارد.

دستبند نقره طرح پاپیون دخترانه

2) تقریبا کلیه انواع نقره جات به مرور زمان ممکن است دچار پدیده تیرگی و لکه دار شدن، شوند. ولی با تمیز کردن می توان کلیه این لک ها را پاک کرد.

3) شاید بتوان گفت یکی از محدود نقره هایی که کدر نمی شود، نقره با عیار 999 است که خالص خالص و بدون هیچگونه ناخالصی می باشد، ولی به علت نرم بودن معمولا نقره خالص استفاده نمی شود.

تقریبا هیچ کجا جواهراتی ساخته شده از نقره با این خلوص وجود ندارد. اگر هم وجود داشته باشد با کمترین فشار و تنش تغییر شکل می دهند و از فرم اولیه می افتند.

4) جهت افزایش سختی نقره به آن فدیوم، مس یا برنج و یا موارد دیگر اضافه می کنند که دلیل اصلی تیره شدن نقره می باشند.

سرویس الماس نشان نقره پر کار

تمیز کردن نقره سیاه شده:

1) اگر ماهی یک بار انگشتر یا سایر زیورآلات نقره خود را با پهنای انگشت شست به آرامی و با فشار کم پاک کنید سیاهی ها قبل از اینکه بر روی نقره شما لک بزنند تمیز شده و مشکل قبل از وقوع بر طرف می‌شود.

2) اگر زمان زیادی از سیاه شدن نقره شما نمی گذرد، بوسیله شیشه پاک کن و پارچه نرم به راحتی می تواند لکه های سیاهی را از بین ببرید.

3) استفاده از محلول نقره پاک کن. روش استفاده در دستورالعمل مربوطه بر روی آن نوشته شده.

4) اگر جواهرات نقره شما مدت هاست که سیاه شده اند و به راحتی با دست پاک نمی شوند و محلول نقره شوی هم ندارید، با استفاده از جوش شیرین و یک تکه فلز آلومینیومی می توانید زیورآلات کدر شده خود را سفید کنید.

انگشتر نقره طرح چند حلقه ایی دخترانه

🌿 به این صورت که حدودا یک لیتر آب را با یک تا دو قاشق غذاخوری جوش شیرین قاطی کنید یک تکه فلز از جنس آلومینیوم نیز در آن قرار دهید.

🌿 روی شعله قرار دهید تا بجوشد بعد از آن حدودا 10 تا 15 ثانیه زیورآلات نقره سیاه شده خود را درو آن قرار دهید سپس بر دارید، اگر هنوز رنگ تیرگی بر طرف نشده بود به وسیله یک برس نرم آن را تمیز کنید.

🌿 اگر باز هم تیرگی نقره جات رفع شد دوباره با زمان بیشتری درون محلول آب جوشی که درست کرده اید قرار دهید که به احتمال زیاد این بار به طور کامل تمیز خواهد شد و سیاهی های نقره به سرعت سفید خواهند شد‌‌.

5) اگه محلول فوق را به جای جوش شیرین با پودر رخت شویی درست کنید و بجوشانید و یکی دو دقیقه زیورآلات خود را درون آن قرار دهید نقره جات شما به زودی سفید خواهند شد.

دستبند نقره طرح ماه و ستاره دخترانه

6) استفاده از نوشیدنی ها برای سفید کردن نقره: یکی دیگر از روش های رفع سیاهی نقره جات قرار دادن آن ها به مدت چند دقیقه تا یک ساعت درون نوشابه و آبلیمو می باشد که به شدت در رفع سیاهی جواهرات نقره موثر است.

7) استفاده از خمیر دندان در رفع تیرگی نقره نیز یک روش پیشنهادی می باشد که می توانید خمیر دندان را روی جواهرات خود قرار دهید و با ماساژ دادن آن توسط یک تکه پارچه عمل سفید شدن نقره را انجام دهید.

نقره روکش دار:

🌿 اخیرا برای رفع مشکل سیاه شدن نقره، سازندگان این نوع زیورآلات، نوعی آبکاری با فلزاتی مانند رادیوم (با ارزش تر از طلا) بر روی آن ها روکش می کنند که از سیاه شدن نقره جات جلوگیری می کند.

انگشتر فانتزی خاص نقره طرح چند حلقه دخترانه

🌿 انواع نقره جات بدون روکش اگر 2 تا 3 هفته بدون استفاده گوشه ای قرار داشته باشد، سیاه می شود.

قیمت زیورآلات نقره:

🌿 بستگی به عوامل مختلف از گرمی 30 هزار تومان تا 120 هزارتومان در بازار موجود هستند.

1) خلوص نقره بیشتر »» قیمت بیشتر.

2) نقره بدون روکش یکی از ارزانترین نقره هاست.

3) روکش با طلا سفید و طلا »» قیمت بالاتر.

4) روکش رادیوم یک لایه تا چند لایه »» قیمت بیشتر.

5) پر کار بودن یا کم کار بدون نقره، اینکه چقدر روی آن کار شده باشد نیز به شدت قیمت را بالا می برد.

دستبند نقره طرح بال فرشته دخترانه

6) برای مثال قفل های ضامن دار زنجیرها و دستبندها یکی از گرانترین بخش های نقره جات می باشند چرا که ساختشان کار بسیار دشواری است.

🌿 توجه فرمایید مطالب فوق در مورد قیمت انواع جواهرات نقره بیان شد تا این موضوع بیان شود که هر چه قیمت این مدل زیورآلات بیشتر باشد کیفیت بهتری دارند و در نتیجه لک و تیرگی های کمتری روی آن ها ایجاد می شود.

برای مثال روکش رادیوم که یک فلز گرانبها محسوب می شود باعث پیشگیری از سیاه شدن نقره می شود.

فروشگاه اینترنتی باستان گوهر

انگشتر فری سایز نقره طرح متغیر دخترانه

خلاصه مهمترین نکات در مورد نگهداری نقره جات

🌿 توجه داشته باشید، زنگ زدن با سیاه شدن متفاوت است، اگر نقره جات خود را در گوشه خانه، کمد، طاقچه و به طور کلی در مناطقی که با رطوبت هوا به طور مستقیم سر و کار دارند نگهداری کرده اید و آثار لکه دار شدن را بر روی این جواهرات می بینید.

🌿 با دقت آن را بررسی کنید، ببینید آثار مربوط به زنگ زدگی است یا سیاه شدن، اگر لایه های تیرگی به صورت زنگ زدگی مشهود هستند مشخص می شود که نقره خریداری شده درصدی آهن و یا سایر فلزاتی که قابلیت زنگ زدگی دارند بادی دارد که موجب اکسید شدن این فلز با هوا شده و نتیجه آن به صورت لک بر روی زیورآلات نقره قابل رویت است.

دستبند نقره طرح بال فرشته و نگین الماس  دخترانه

🌿 ولی اگر لکه های سبز رنگ، قهوه آیی رنگ، سیاه رنگ و رنگ های دیگر مشاهده کردید که با سایش دست بر روی آن ها از بین می روند این آثار لکه های طبیعی نقره می باشند که جای نگرانی ندارند.

🌿 البته یک نکته مهم بایستی مورد توجه قرار گیرد، نقره جاتی که با مس عیار ساز ترکیب شده اند، وقتی لکه دار می شوند تیرگی آن ها به رنگ قهوه‌ای سرخ می زند که این نوع لکه شباهت زیادی به لکه های زنگ زدگی دارد، و تشخیص این با و تفکیک آن ها بسیار سخت و دشوار می باشد.

که پیشنهاد می شود در این زمینه از مشاوران و متخصصان فن کمک بگیرید تا تفاوت بین این دو نوع لک مشخص شود.

انگشتر زنانه خاص

نتیجه گیری: 

🌿 نگهداری زیورآلات نقره بسیار آسان است کافی است آن ها رو دور از رطوبت نگهداری کنید، زیورآلاتی که در حال استفاده هستند کمتر دچار پدیده کدر شدن می شوند.

🌿 اگر انگشتر نقره شما لکه دار شد، ابتدا با انگشت شست آن را با کمی فشار دادن تمیز کنید اگر تمیز نشده بر روی پرزهای نرم یک فرش یا موکت به آرامی بکشید اگر نشد از روش های فوق استفاده نمایید.

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test