ورود / ثبت نام
پروفایل سوابق سفارش خروج
خرید اینستاگرامی خرید واتساپی

دسته بندی کالاها

ورود/ثبت نام
شماره موبایل خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

قبلا ثبت نام کرده اید، یا رمز عبور خود را وارد، یا گزینه های زیر را انتخاب نمایید.
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید، نیازی به ورود مجدد نمی باشد، با انتخاب کالا و فشردن دکمه تکمیل سفارش، پروسه خرید را ادامه دهید.
0 تومان
پیگیری سفارش


انگشترهای ترک ساخت هنرمندان ترکیه موجود در ایران چه کیفیت و قیمتی دارند؟ زیورآلات ترک را چگونه بشناسیم؟

دیباچه ای بر جواهرات ترک

کشور ترکیه از قدیم الایام در زمینه ساخت و تولید جواهرات و زیورآلات مردانه و زنانه در منطقه آسیا و سایر نقاط جهان معروف بوده است. امروزه مدل های مختلف جواهرات و زیورآلات ساخت ترکیه به ویژه انگشترهای ترک جلوه زیبایی از هنر معاصر هنرمندان ترک را به رخ جهانیان می کشند.

انگشتر نقره ترک روی انگشت مردانه


از آنجایی که کشور ترکیه در گذرگاه آسیا و اروپا قرار دارد و برخی شهرهای آن در قلمرو قاره اروپا و برخی در گستره آسیایی قرار دارند، زیورآلات ساخته شده و طراحی شده توسط هنرمندان ترک ترکیبی از این دو نوع فرهنگ غربی و آسیایی را در خود به طور همزمان جای داده اند.

انگشتر نقره ترک روی انگشت مردانه گل

معروف ترین جواهرات ترک:

شاید به شدت هر چه تمام تر به توان انگشتر ترک را مشهورترین و سرآمد ترین جواهر در بین تنوع گسترده اکسسوری ترک دانست.
انگشتر ترک هنرهای سنتی و اسپرت را همزمان با خود به یادگار دارد، طرح های اروپایی را در کنار نقش های مذهبی و آسیایی ترکیب شده بر روی این مدل جواهرات می توان یافت.

انگشتر ترک اسپرت و خاص مردانه

تفاوت انگشتر ترک و انگشترهای سنتی را شاید به توان همچون مقایسه بین مساجد و معماری بناهای مذهبی ترکیه و مساجد ایرانی دانست که هنرمندان ترک سنت های قدیمی که در ایران و سایر کشورهای مسلمان وجود دارند را به صورت اسپرت در آورده و در گونه های مختلف زیورآلات تولیدی خود جای داده اند.

جنس مواد اولیه انگشتر ترک:

این مدل زیورآلات می توانند از جنس های مختلف از قبیل نقره، طلا، استیل، پلاستیک و غیره ساخته شوند و در دسترس قرار گیرند. انگشتر ترکی که از جنس طلا ساخته می شود معمولا از طلای 9 تا 24 عیار می تواند ساخته و در اختیار بازارهای جهانی قرار گیرد.

انگشتر ترک اسپرت و خاص مردانه نقره

عموما طلای استفاده شده در زیورآلات ترک عیار پایینی دارند و در راستای کاهش قیمت تا جایی که امکان داشته باشد عیار آن ها پایین آورده می شود تا به توانند در بازار با قیمت های مناسب در دسترس قرار گیرند.

اما انگشتر ترک نقره که بحث اصلی این مقاله می باشد و یکی از پر طرفدارترین مدل های انگشتر در بین جوانان است، نیز گونه دیگری از جنس متریال این زیورآلات را تشکیل می دهند.

انگشتر ترک نقره با نگین الماس ریز

در ساخت این مدل انگشترهای ترک از طرح های رکاب اروپایی و سنگ ها و نگین های آسیایی و مذهبی اسلامی استفاده می شود.

نظر به پیشرفت روزافزون تکنولوژی ساخت جواهرات در این کشور (به دلیل در کنار اروپا قرار گرفتن)، طرح های انگشتر ترک نانو و نقش های بی نظیر و ظریف این جواهرات به شدت در حال پیشرفت بوده و شاید مهمترین دلیل معروف شدن آن ها نیز همین علت باشد.

البته سایر مواد اولیه نیز در ساخت انگشترهای ترک و اسپرت مورد استفاده قرار می گیرند که آن ها نیز بسیار زیبا و خاص بوده و در بازار بدلیجات و Imitation Jewellery بسیار پر هوادار هستند.

انگشتر نقره ایرانی ترک در اهواز

جنس نگین انگشترهای ترک:

نگین های اصل و بدل در این حوزه بسیار کاربرد دارند و در ساخت این مدل جواهرات به طرز زیادی استفاده از سنگ های قیمتی با قیمت های بسیار بالا و بر عکس مدل های بدلیجات با قیمت های ارزان مورد استفاده قرار می گیرند.

تنوع نگین ها از نظر خلوص و کیفیت معدنی بودن چنان گسترده می باشد که برای مثال: یک انگشتر ترک را می توان با نگین یاقوت اصل و قیمت چندین میلیون تومانی در بازار مشاهده کرد و این در حالی ست که همان انگشتر با نگین طرح عقیق و کاملا مشابه اصل نیز با قیمتی به مراتب پایین تر در خدمت هنردوستان موجود و در دسترس می باشد.

انگشتر ترک مذهبی

صنعت نگین سازی از کریستال های زیبا نیز این روزها به شدت در این کشور در حال توسعه و پیشرفت می باشد. یکی از دقیق ترین کپی زن های جهان در زمینه ساخت نگین و سنگ جواهرات با خلوص پایین را می توان همین هنرمندان صنایع جواهرسازی در ترکیه دانست

قیمت انگشتر ترک:

قیمت ها رابطه مستقیمی با جنس مواد اولیه استفاده شده در رکاب و خلوص سنگ نگین دارند. انگشترهای طلای ترک گران ترین ها می باشند و مطابق قیمت طلای روز باید قیمت و بهای آن ها را محاسبه کرد.

انگشتر عقیق سیاه ترک

اما مدل های نقره که پر کاربردترین انگشترهای ترک می باشند، در قیمت های به شدت ارزان حتی نسبت به مدل های نقره ایرانی وجود دارند.

شاید دلیل این مناسب تر بودن قیمت ها استفاده از تکنولوژی های جدید به جای کارگاه های دستمزدی باشد که کار چندین روز دست یک هنرمند ایرانی را هنرمندان ترک در یک روز و شاید تنها در چند ساعت انجام می دهند و این می تواند هزینه های ساخت و در نتیجه بهای تمام شده را پایین بیاورد تا این مدل اکسسوری به قیمت هایی به شدت مناسب به دست مشتریان خود برسند.

انگشتر تاج ترک

اما از دیگر فاکتورهای کاهنده قیمت انگشتر نقره ترک می توان به عیار پایین تر نقره آن ها اشاره کرد، البته نه همه مدل های این زیور بلکه برخی از آن از جنس نقره عیار پایین تر ساخته می شوند.

ویژگی های برتر زیورآلات ترک:

1) ظرافت و زیبایی بی وصف این جواهرات که ناشی از ساخت ماشینی آن ها می باشد که به این صورت است که ابتدا تو سطح نرم افزارهای

کامپیوتری طراحی می شوند سپس قالب های مربوطه ساخته شده و در نهایت به صورت ریختگری به کمک این قالب ها ظریف ترین مدل های ممکنه ساخته می شوند.

انگشتر سیاه قلم ترک

2) طرح سیاه قلم، یکی دیگر از فاکتورهای زیبایی بخش انگشترهای ترک است که به دلیل سیاه شدن برخی نقاط رکاب آن ها، بسیار زیباتر از نمونه های معمولی شده و طرح های بی نظیری را ایجاد میکنند.

3) آخرین و مهمترین ترین ویژگی این مدل جواهرات ظرافت تراش نگین ها و درخشندگی بی وصف آن ها می باشد که در نمونه خود بی مانند هستند و کار هر کس نیست اینچنین ساختنی.

انگشتر چشم ببری

تفاوت اکسسوری ترک و ایتالیایی:

طی سال های اخیر هنرمندان ایتالیایی و ترک در زمینه ساخت انواع زیورآلات و جواهرات در رقابتی بسیار سنگین با هم هستند، اگرچه ترک ها در ساخت انواع انگشترهای ترک مردانه به خوبی عمل می کنند اما در ساخت انگشترهای زنانه نمی توانند با برندهای جواهرات ایتالیایی و اروپایی رقابت کنند.

انگشتر هندی مردانه

نتیجه‌گیری:

انگشتر ترک اسپرت می تواند طلا، نقره، استیل و غیره باشد، ترکیبی از طرح ها و نقش های سنتی و مدرن را در قالب مدل های اسپرت ارائه کرده‌اند. نگین های این مدل انگشترها دارای ظرافت و زیبایی قابل رقابت با نگین های سواروسکی می باشند.

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test