ورود / ثبت نام
پروفایل سوابق سفارش خروج
خرید اینستاگرامی خرید واتساپی

دسته بندی کالاها

ورود/ثبت نام
شماره موبایل خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

قبلا ثبت نام کرده اید، یا رمز عبور خود را وارد، یا گزینه های زیر را انتخاب نمایید.
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید، نیازی به ورود مجدد نمی باشد، با انتخاب کالا و فشردن دکمه تکمیل سفارش، پروسه خرید را ادامه دهید.
0 تومان
پیگیری سفارش


تحلیل فروشگاهای اینترنتی رقیب در بهبود سئو سایت شما تاثیر بسیار زیادی دارد. گام اول این است که رقبای خود را بشناسید. چگونه این کار را انجام دهیم.

فصل 6 درس دوم: آموزش عملی تحلیل فروشگاهای رقیب


موضوع کسب و کار شما چیست؟ زیورآلات – جواهرات – بدلیجات این سه کلمه را به صورت مجزا در گوگل سرچ کنید و 5 فروشگاه اولی رو که گوگل به شما معرفی می کنه را بنویسید.

محصولاتی که قرار است بفروشید چیا هستند؟ انگشتر – دستبند – گردنبند – گوشواره و غیره . این محصولات را به صورت تک کلمه ایی در گوگل سرچ کنید و به ازای هر محصول که جستجو می کنید، 5 لینک اول که گوگل به شما معرفی می کند را یادداشت کنید. مثال در جستجوی رقبا: سرچ زیورآلات

برای پیدا کردن رقبا به روش بالا سعی کنید بالاترین رنک های گوگل را انتخاب کنید و به سایت های همه چیز فروشی که انواع و اقسام فروشگاها در آن ها ثبت نام می کنند توجه نکنید. بیشتر به فروشگاهایی که در حوزه تخصص خودتون شاغل هستند بپردازید. و حداقل 10 مورد را یادداشت کنید.

خوب فروشگاهای رقیب را پیدا کریم حالا چه کنیم؟

از نظر ظاهری گرفیک سایت تان را کمی بهتر و با سلیقه تر طراحی کنید، در صورت نیاز از کارشناسان طراح فروشگاه استفاده کنید. وقتی زیبایی فروشگاه تان کم باشد مشتریان کمتری میل به ماندن می کنند. از رنگ های ارامش بخش در طرح بندی فروشگاه خود استفاده کنید و در بخش های سبد خرید سعی کنید از رنگ های هیجان انگیز تر استفاده کنید.

برای شروع تعداد زیادی محتوای با کیفیت حداقل 1000 کلمه ایی از روی کلمات کلیدی رقبا تولید کنید.

به بخش بلاگ یا مقالات رقبا بروید و از موضوعات تولید محتوای آن برای تولید محتوا در فروشگاه خود کمک بگیرید.

کلمات کلیدی عمومی رشته کسب و کار خود را بیابید مثلا: اگر فروشگاه شما در مورد زیورآلات است: کلماتی مانند زیورآلات – جواهرات – بدلیجات- انگشتر – دستبند – گردنبند – گوشواره و غیره را به دست آورید و محتوای حداقل 1000 کلمه ایی برای آن ها تولید کنید.

در سایر مقالاتی که با موضوعات دیگر تولید می کنید نیز یک تراکم نسبتا مناسبی از این کلمات کلیدی داشته باشید، برای نمونه به طور منظم در محتوایی خود از کلمه زیورآلات استفاده کنید، ولی نه خیلی زیاد، در هر محتوای 1000 کلمه ای حدودا 3 بار کافی است. در مورد سایر کلمات کلیدی نیز به همین نحو عمل کنید.

به کمک سایت com پرترافیک ترین کلمات کلیدی فروشگاهای رقیب را پیدا کرده و آن ها را سئو کنید. برای هر کدام حداقل 3 محتوای 1000 کلمه ایی بسازید. این سات همان کار Google Keyword Planner را انجام می دهد، چنانچه در ورود به آن مشکل دارید از Webconfs استفاده کنید.

سایت com برای تحلیل محتوای سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد روش کار با ان به این صورت است:

آدرس com را در مرور گر خود وارد کنید.

سپس مراحل موجود در تصویر زیر را نبال کنید:

در فیلد مربوط به دامنه به صورت زیر دامنه یکی از فروشگاهای رقیب را وارد کنید، جدولی به شما ارائه می دهد که فاکتورهای متفاوتی را نمایش می دهد، ستون اول آن مربوط به پر ترافیک ترین کلمات کلیدی می باشد.

منظور از کلمات کلیدی پرترافیک کلماتی است کا ترافیک بیشتری از بازدیدکنندگان را به آن فروشگاه آورده است.

تذکر! با اوجه به اینکه webconfs یک سایت رایگان می باشد، ممکن است برخی ساعت روز ترافیک ورودی آن بالا باشد و درست عمل نکند و یا اینکه نتایج را به شما نشان ندهد، می توانید چند ساعت بعد امتحان کنید.

سایت موز (moz) نیز یکی دیگر از ابزار برنامه ریز و بررسی فاکتورهای سئو سایت ها و فروشگاها می باشد، مکن است در ورود به این سایت نیز به علت تحریم مشکل داشته باشید.

توجه کنید! دو تا مشکل اساسی در خصوص دسترسی به برخی سایت های خدماتی خارجی داریم: یا اینکه 1) خودمون بعضی از سایت های خارجی را فیلتر کرده ایم. 2) یا بعضی از سایت ها ما رو به علت تحریم فیلتر کردند و این موضع روز به روز در حال افزایش نیز می باشد. بنابرای ممکنه است زمانی که این ویدئو را مشاهده می کنید برخی از ابزارهای معرفی شده دیگر کار نکنند.

لذا گشتیم وگشتیم تا یک سایت keyword planner پیدا کردیم که نه ما اونو فیلتر کردیم نه اون ما ما رو: سایت https://www.spyfu.com .

در این سایت ثبت نام کنید، فقط به یک ایمیل نیاز دارید. پروسه ثبت نام آسان است لذا تشریح نخواهد شد. کافیه چندتا تیک رو بزنید. مانند تصویر زیر آدرس سایتی از رقبا که قصد تحلیل ش را دارید وارد کنید و گزینه search را کلیک کنید.

بعد از فشردن دکمه سرچ جدول پر ترافیک ترین کلمات کلیدی سایتی را که جستجو کرده اید را نمایش می دهد.

تذکر! شاید این سایت به پیشرفتگی keyword planner های معروف تر نباشد، ولی فعلا این همان لنگه کفش در بیابان است.

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test