ورود / ثبت نام
پروفایل سوابق سفارش خروج
خرید اینستاگرامی خرید واتساپی

دسته بندی کالاها

ورود/ثبت نام
شماره موبایل خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

قبلا ثبت نام کرده اید، یا رمز عبور خود را وارد، یا گزینه های زیر را انتخاب نمایید.
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید، نیازی به ورود مجدد نمی باشد، با انتخاب کالا و فشردن دکمه تکمیل سفارش، پروسه خرید را ادامه دهید.
0 تومان
پیگیری سفارش


روش حذف کردن بک لینک های مخرب به چه صورت است؟ - یکی از تاثیرگذارترین فاکتورهای سئو خارجی بر روی آمار بازدید فروشگاهای اینترنتی لینک هایی است که از بیرون به فروشگاه شما ارجاع می دهند.

درس پنجم: خنثی کردن توطئه فروشگاهای رقیب (Disavow)


وقتی اعتبار فروشگاه شما بالا می رود، سایت ها، بلاگ ها و سایر موارد می توانند به محصولات شما و یا محتواهای تولید شده در فروشگاه شما بک لینک بدهند.

این لینک ها که از خارج از سایت شما به فروشگاه شما ارجاع داده می شوند و صفحات مختلف فروشگاه شما را به عنوان مرجع معرفی می کنند ارزش زیادی برای گوگل دارند، و اعتبار و ارزش صفحات فروشگاه شما را بالا می برند.

وقتی یک سایت یا فروشگاه خارجی مرتبط با کسب و کار شما به صفحه ایی از فروشگاه شما لینک می دهد، در حقیقت بخشی از ارزش خود را به شما منتقل می کند و این بسیار اعتبار فروشگاه شما را بالا می برد.

برخی افراد برای ایجاد بک لینک، هزینه صرف می کنند و از سایت های نامعتبر اقدام به خرید لینک خارجی می کنند، برای مثال با ادمین یک سایت توافق می کنند که به ازای مبلغی مثلا 10 تا لینک معتبر به فروشگاه شان ارجاع دهند، اگر گوگل بفهمد، کار شما زار هست.

حالا برخی از رقیبان هستند که برای تخریب رقبای خود، از طریق سایت های نامعتبر و غیر اخلاقی اقدام ارسال بک لینک به فروشگاه شما می کنند در این گونه موارد گوگل نه تنها ارزشی برای آن بک لینک ها قائل نخواهند بود.

بلکه جریمه سنگینی را برای فروشگاه شما در نظر می گیرد. و شما یک متقلبی می شناسد که اقدام به خرید بک لینک غیر واقعی کرده اید.

این موضوع می تواند به نابودی فروشگاه شما در نزد گوگل منجر شود، و به مرحله ایی برسید که آمار بازدید شما به صفر برسد، بنابراین باید فکری اندیشیده شود.

اول اینکه شما همواره باید در سرچ کنسول خود صفحه Links را چک کنید و بخش لینک های خارجی را بازدید بررسی کنید، اگر یکباره با تعداد زیادی لینک خارجی از یک یا چند سایت مواجه شدید.

باید منبع آن ها را چک کنید و از قصد و قرض آن سایت ارجاع دهنده آگاه شوید، سپس اگر مطمئن شدید که یک فرآیند تخریبی است به صورت زیر عمل کنید. در تصویر مشاهده می کنید که یک سایت غیر مرتبط اقدام به فرستادن بک لینک به فروشگاهی کرده است.

اینجا است که باید با مفهومی به نام Disavow آشنا شوید، که البته یک پروسه کاملا خطرناک دارد، و به هیچ عنوان نباید به همین سادگی ها از آن استفاده کنید. به خاطر همین ریسک بالای آن هست که گوگل آن را از دسترس خارج کرده و در داخل پنل سرچ کنسول قرار نداده است.

دیس اوو (Disavow) پروسه ایی برای رد کردن بک لینک های ناخواسته است. روش انجام آن به ضرح ذیل است، لینک ورود به پیج disavow کرده : https://search.google.com/search-console/disavow-links است.

مرحله 1: یک فایل txt آماده کنید، نامی متناسب با فروشگاهی که قرار است لینک های ورودی به آن disavow شوند انتخاب کنید. فایل تکست را به صورت زیر کد نویسی کنید:

مرحله 2: روش اول: اگر می خواهید فقط بک لینک های ارجاع شده به فروشگاه شما که از برخی از صفحه هات یک سایت دیگر هستند را  disavow کنید، دستورات مثال زیر را جایگذاری کنید.

# Two pages to disavow (گوگل جان دو آدرس برای رد کردن بک لینک هایشان دارم و به صورت زیر می نویسیم)

http://example.com/stuff/comments.html

http://example.com/stuff/paid-links.html

مرحله 3: روش دوم: زمانی است که یک سایت مثلا غیر اخلاقی تعداد زیادی لینک به فروشگاه شما می دهد و می خواهید کل بک لینک های آن دامنه را رد کنید:

# One domain to disavow (گوگل جان یک دامنه برای رد کردن کل بک لینک هایش معرفی می کنم)

domain:gheyrakh.aghi.com

مرحله 4: خوب حالا این فایل txt را ذخیره کنید و در یک بخش ماندگار از کامپیوتر خود قرار دهید:

مرحله 5: مرورگر اینترنت تون را باز کنید و وارد Gmail خود شوید، لینک https://search.google.com/search-console/disavow-links را در آدرس بار قرار دهید و اینتر بزنید و منتظر بمانید تا وارد صفحه مربوطه شوید، گزینه add property را بزنید، کلیه فروشگاهایی که از قبل با این ایمیل در سرچ کنسول ثبت کرده اید، در لیست کرکره ایی add property نمایش داده می شوند. فروشگاه مورد نظر خودتون که قرار است بک لینک های مخرب ورودی به آن را disavow کنید را انتخاب کنید. پنجره آن به صورت زیر است:

با انتخاب گزینه choose file، فایل txt که درست کردید را انتخاب کنید و بارگذاری کنید، سپس submit را بزنید و منتظر پیامی حاوی جزئیات از طرف سرچ کنسول شوید.

کمتر از3 تا 4 ماه آینده لینک هایی که به گوگل معرفی کرده اید حذف خواهند شد.

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test