ورود / ثبت نام
پروفایل سوابق سفارش خروج
خرید اینستاگرامی خرید واتساپی

دسته بندی کالاها

ورود/ثبت نام
شماره موبایل خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

قبلا ثبت نام کرده اید، یا رمز عبور خود را وارد، یا گزینه های زیر را انتخاب نمایید.
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید، نیازی به ورود مجدد نمی باشد، با انتخاب کالا و فشردن دکمه تکمیل سفارش، پروسه خرید را ادامه دهید.
0 تومان
پیگیری سفارش


معرفی منوهای گوگل سرچ کنسول - نحوه کار با ابزارهای آمارگیری آن - معرفی overview، Performance  و سایر آیتم های آن.

درس سوم: آموزش کلیات ابزار آمارگیری Google Search Console

در منوی سمت چپ پنل سرچ کنسول گزینه هایی به صورت زیر موجود هستند که هر کدام آماری از بخش های مختلف فروشگاه شما ارائه می دهد، 10 مورد از کاربردی ترین آن ها به شرح ذیل می باشد:


معرفی overview: یک نمای کلی از سایر منوها را فراهم می کند و خطلاصه ای تمام آنچه در 9 منوی زیر وجود دارد را ارائه می دهد.

معرفی Performance: آمار تعداد کلیک ها، تعداد بازدیدها، نرخ CTR و پوزیشن را برای کلیه آدرس ها و کلمات کلیدی که تاکنون گوگل به شما خدمات رسانی کرده را نشان می دهد. می شود گفت اصلی ترین منوی آمارگیری سرچ کنسول اس.

معرفی URL Inspection: زمانی که نیاز است یک URL جدید را به گوگل معرفی کنید از منو استفاده کرده و یا اینکه وقتی می خواهید URL های قدیمی Inspection جدید شوند (بازررسی آنلاین مجدد)

معرفی Coverage: منوی برای نمایش خطاها در حالات مختلف. (Errors، Warnings، valid و Excloded ها)

معرفی  Sitemaps: در این قسمت نقشه سایت ها شما و تمام urlهایی که تاکنون درون آن ایجاد کرده اید نمایش داده می شوند.

معرفی Removals: برای مخفی نگه داشتن برخی از urlها یا حتی کل فروشگاه شما از نتایج جستجو از این منو استفاده می شود. اگر به صورت فورس ماژور نیاز به خار کردن یک url از نتایج گوگل دارید، می توانید درخواستی در این صفحه وارد کنید تا گوگل سریعا اقدام نماید.

در اینجا سه تب اصلی وجود دارد که با انتخاب هر کدام از آن ها می توانید اطلاعات را به صورت 1) موقت از دسترس خارج کنید. 2) اطلاعات قدیمی را از دسترس خارج کنیدو 3) فیلتر سرچ ایمن را برای برخی از url ها فعال کنید. بسته به رویکرد شما دارد.

معرفی Page Experience: ارزش گذاری پیج های فروشگاه شما براساس تجربه کاربران به تفکیک در دسکتاپ و موبایل را می توانید در این صفحه ببینید. تقریبا می شود گفت نمودار این صفحه شامل آدرس هایی از فروشگاه شما ست که دو فاکتور Core web vitals و Mobile usability را پاس کرده اند.

معرفی Core web vitals: با اختصار CWV نیز معرفی می شود در معنی تحت الفظی به مفهوم هسته حیاتی گوگل می باشد. دارای فاکتورهایی است که بیشتر مربوط به تجربه کاربر در خصوص سرعت فروشگاه شما می باشد و چک می کند که چه تعدادی از URLهای شما تجربه Good را ایجاد می کنند، چه تعداد تجربه poor، و چه تعداد need to improve هستند.

بیشتر به UX (تجربه کاربر) مرتبط است. با خرابی سرعت اینترنت در ایران فروشگاهایی که دارای سرور داخلی هستند خطای زیادی را در این منو مشاهده می کنند.

معرفی Mobile usability: آمارهای مربوط به قابلیت استفاده از فروشگاه شما در تلفن همرا در این صفحه نمایش داده می شوند. مدتی ست که گوگل ایندکس کردن خود را بر اساس قابلیت های موبایلی فروشگاها و وب سایت ها قرار داده است بنابرای آمارهای این صفحه مهم هستند.

معرفی Links: لینک های داخلی و خارجی فروشگاه شما در این پیج وجود دارند.

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test