ورود / ثبت نام
پروفایل سوابق سفارش خروج
خرید اینستاگرامی خرید واتساپی

دسته بندی کالاها

ورود/ثبت نام
شماره موبایل خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

قبلا ثبت نام کرده اید، یا رمز عبور خود را وارد، یا گزینه های زیر را انتخاب نمایید.
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید، نیازی به ورود مجدد نمی باشد، با انتخاب کالا و فشردن دکمه تکمیل سفارش، پروسه خرید را ادامه دهید.
0 تومان
پیگیری سفارش


ثبت فروشگاه اینترنتی در گوگل سرچ کنسول  به چه صورت است؟ چگونه می توان در تعامل کامل با گوگل قرار گرفت؟

درس دوم: ایجاد تعامل کامل فروشگاه با گوگل؟

شما می توانید با ثبت فروشگاه خود در گوگل سرچ کنسول یک پنل آماری-مدیریتی نزد گوگل ایجاد کنید، و در آن نهایت تعامل ممکنه را با گوگل برقرار کنید.


در بخش help این پنل می توانید به فروم های تخصصی سرچ کنسول وارد شوید و با سایر وبمستران و کارشناسان گوگل که در آن فعالیت دارند نیز تعامل لازم را داشته باشید.

همچنین اگر سواد کافی در زمینه این ابزار و سئو را دارید می توانید به عنوان یک کارشناس در آن ثبت نام کنید و پاسخگوی مشکلات کاربران باشید.

برای ثبت فروشگاه خود در گوگل سرچ کنسول و تایید مدیریت خود بر فروشگاه روش های متفاوتی وجود دارد ولی در اینجا یک روش ارائه خواهد شد:

یک Gmail باید از قبل داشته باشید و وارد آن شوید. عبارت  google search console را در گوگل سرچ کنید، وارد لینک به آدرس https://search.google.com › search-console شوید.

صفحه اول این پنل به صورت زیر باز می شود:

اگر ایمیل خود را وارد نکرده باشید، گزینه start now رو که فشار بدید، به پروسه ایی وارد خواهید شد طی آن ایمیل شما تایید و پیامک وریفیکیشن از طرف گوگل ارسال و سپس به صفحه اول گوگل وارد خواهید شد. ولی اگر از قبل جیمیل خود را در مرورگری که استفاده می کنید باز کرده باشید، مستقیم وارد پنل سرچ کنسول می شوید.

روی add property کلیک کنید. پنجره زیر باز می شود، دو روش برای ثبت و تایید فروشگاه خود در گوگل به شما ارائه می دهد، مزایا و موارد هر روش درون پنجره مربوطه نوشته شده ولی سعی میکنیم هر دو روش روش را ارائه کنیم، در روش اول خود گوگل http و https رو شاسایی می کند:

در روش اول دامنه فروشگاه خود را بصورت ir بدون www و http وارد می کنید و continue رو بزنید. پنجره ایی به صورت زیر باز می شود:

در این پنجره باید کدی رو که به شما ارائه می دهد رو کپی کنید و به پشتیبان هاست تون تیکت بزنید که این کد را به صورت txt record در پنل فروشگاه شما اضافه کند. وقتی پشتیبانی هاست فروشگاه شما فایل تکست ریکورد را قرار داد و ایجاد کرد، دوباره به همین مرحله وارد می شود و گزینه verify را می زنید و سایت شما به گوگل وارد می شود.

در روش دوم برای وریفای کردن فروشگاه خود در گوگل http و https راحتما باید وارد کنید نمونه آدرسی که باید در فیلد مربوط به روش دوم وارید کنید به صورت https://bastangohar.ir است.

آدرس فروشگاه را به همراه https و یا http وارد کرده و گزینه continue را بزنید، چون قبلا این سایت وریفای شده با پیغام زیر مواجه می شویم.

برای شما که قبلا فروشگاه خود را ثبت نکردید پنجره ایی به صورت زیر باز می شود:

فایل html را دانلود کنید و در هاست خود در روت اصلی آپلود کنید و سپس به همینجا بر گردید و گزینه verify را بزنید.

روش دیگری که برای وریفای کردن وجود دارد html tag هست این کد را کپی کرده و در سایت های ووردپرسی در افزونه سئو فیلدی برای قرار دادن وجود دارد، و در پلت فرمهای دیگر نیز یک فیلد برای آن موجود است ابتدا کد را در سایت خود قرار میدهید سپس بر می گردید و گزینه verify همین پنجره را می زنید.

در ادامه یک پروژه عملی ارائه خواهد شد

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test