ورود / ثبت نام
پروفایل سوابق سفارش خروج
خرید اینستاگرامی خرید واتساپی

دسته بندی کالاها

ورود/ثبت نام
شماره موبایل خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

قبلا ثبت نام کرده اید، یا رمز عبور خود را وارد، یا گزینه های زیر را انتخاب نمایید.




کد یکبار رمز خود را وارد کنید

شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید، نیازی به ورود مجدد نمی باشد، با انتخاب کالا و فشردن دکمه تکمیل سفارش، پروسه خرید را ادامه دهید.
0 تومان
پیگیری سفارش


درس ششم: تفاوت سئو سایت و فروشگاه

یکی از مهمترین تفاوت ها بین سایت های فروشگاهی و سایر سایت ها تحقیق کلمات کلیدی است، که شاید مهمترین تفاوت در این زمینه باشد. کاربری که به قصد خرید جستجو می کند تفاوت های زیادی می تواند با کاربرانی که به قصد کسب اطلاعات سرچ می کنند داشته باشند.

برای مثال کلمات کلیدی سایت های فروشگاهی با کلماتی مانند خرید، قیمت، فروش، ارزان و هر چیزی که با ارزش یک کالا می تواند رابطه داشته باشد، سر و کار دارند. خرید انگشتر نقره مردانه می تواند یک کلمه کلیدی سایت فروشگاهی باشد در حالی که انگشتر نقره مردانه یک اصطلاح است که می تواند نتایج متفاوتی را به دنبال داشته باشد.


 1. در سایت های فروشگاهی نباید تعداد زیادی کلمات کلیدی مرتبط را در یک صفحه سئو کرد، چرا که باعث سردرگمی گوگل خواهید شد و اینکه کدام محصول را قصد فروش دارید می تواند کمی گیج کننده شود.
 2. دسته بندی سایت های فروشگاهی باید با استفاده مهمترین کلمات کلیدی سئو شوند.
 3. ساختار سایت فروشگاهی بایستی به نحوی باشد که کاربران با کمترین کلیک ممکنه به صفحه خرید محصول وارد شوند.
 4. برای محصولات بایستی محتوای مناسب آن محصولات را تهیه و تدوین کنید و تنها یک کلمه کلیدی را در تمام محتوای صفحات مربوطه سئو کنید. پیشنهاد می شود حداقل 600 کلمه برای هر محصول تولید کنید، اگرچه 1000 بهترین تعداد است.
 5. در url محصولات سایت های فروشگاهی بایستی فروشنده و فروشگاه بودن مشخص گردد، برای مثال از اصطلاح products ، store ، Shop و اصطلاحات مشابه ایی که نشان دهند این یک کالا هست نه محتوای اطلاعاتی را در آدرس محصولات قرار دهید.
 6. ایجاد یک بلاگ در سایت فروشگاهی تان الزامی می باشد و بایستی تعداد زیادی محتوای مرتبط با کلمات کلیدی سات خود را تولید و بارگذاری کنید. حتما در url این محتواها اصطلاحاتی به کار ببرید که نوع پیج را مشخص کند، برای مثال article، blog و post می توانند به گوگل بفهمانند که این یک مقاله هست نه یک محصول.
 7. در سایت های فروشگاهی نیاز به ایجاد فیلترهایی برای دسته بندها می باشد تا کاربران بتوانند محصولات مورد نظر خود را با فیلتر کردن سریعتر پیدا کنند. برای مثال با زدن یک تیک کلیه انگشترهای مردانه نقره را نمایش دهد.
 8. در سایت های فروشگاهی معمولا تعداد زیادی محصولات مشابه با کیفیت های نزدیک به هم بایستی سئو شوند که که این موضوع کمی بهینه سازی آن ها را پیچیده تر می کند.
 9. به طور کلی ساختار یک سایت فروشگاهی نسبت به سایر سایت ها نیز می تواند کمی متفاوت باشد و یک ساختار کلی معمولا تمام فروشگاهای اینترنتی دارند شامل صفحه اصلی، دسته بندی محصولات، صفحه محصولا و بلاگ است که به طور عمومی تقریبا یکسان است. در حالی که سایت های دیگر می توانند ساختارهای بسیار متفاوتی باشند.
 10. در سایت های فروشگاهی صفحه دستبندهای محصولات بسیار مهم است و بایستی مهمترین کلمات کلیدی را به آن ها اختصاص داد.
 11. بهینه سازی ساختار فروشگاه اینترنتی شما یکی از مهمترین فاکتورهای سایت شما می باشد که حتما بایستی مد نظر قرار گیرد، در حالی که این موضوع در سایت های دیگر مهم است ولی نه به این اندازه.
 12. رعایت قوانین تجارت الکترونیک و استفاده از درگاهای مطمئن نیز شاید یکی مهمترین تفاوتهای سایت های فروشگاهی با سایر سایت ها باشد که آن ها به موضوع کلا نیازی ندارند.
 13. پروتکل های امنیتی در سایت های فروشگاهی بایستی به مراتب بالاتر و ایمن تر از سایت های عمومی در نظر گرفته شوند.
test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test