ورود / ثبت نام
پروفایل سوابق سفارش خروج
خرید اینستاگرامی خرید واتساپی

دسته بندی کالاها

ورود/ثبت نام
شماره موبایل خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

قبلا ثبت نام کرده اید، یا رمز عبور خود را وارد، یا گزینه های زیر را انتخاب نمایید.
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید، نیازی به ورود مجدد نمی باشد، با انتخاب کالا و فشردن دکمه تکمیل سفارش، پروسه خرید را ادامه دهید.
0 تومان
پیگیری سفارش


فصل یکم: مقدمه ایی بر سئوی عمومی و فروشگاهی

درس یکم: سئو چیست و چرا مهم است؟ - چرا سئو فروشگاهی اهمیت بسیار در راستای افزایش فروش دارد؟

 


1) سئو (SEO) اختصار عبارت Search Engine Optimization و یا جدیدا جایگاهی برای اصطلاح  Search Experience Optimization بوده و به مفهوم کلی بهینه سازی و سازگارسازی وب سایت­های اینترنتی براساس استانداردها و معیارهای موتورهای جستجو می باشد.

2) این یعنی چه: وقتی شما یک سایت اینترنتی خبری، فروشگاهی و غیره رو می سازید نیاز دارید تا لینک ها، پیج­ها و صفحاتی را که در وبسایت خود ایجاد می کنید را به نحوی به موتورهای جستجوگر بشناسانید که بهترین رتبه و رنک ممکنه را به آنها بدهند، برای این منظور نیاز به رعایت یک سری استانداردها و معیارها دارید که موتورهای جستجو به ویژه گوگل براساس آن ها کار می کنند. به این استانداردها و معیارها S E O یا سئو گفته می شود.

3) به عبارت ساده تر: سئو به مالکان و طراحان وب سایت های اینتنرنتی کمک می کند تا سایت های خودشون رو به صفحات اول و رتبه های برتر موتورهای جستجوگر بیاورند و به این ترتیب بازدید بیشتری داشته باشند، و بازدید بیشتر برای سایت های فروشگاهی یعنی مخاطب بیشتر و مخاطب بیشتر به معنای فروش بیشتر و ثروتمند شدن است.

4) اگر یک راه عیجیب و غریب ولی علمی و اصولی وجود داشته باشد تا شما را در کمترین زمان ممکنه به پول برساند، آن سئو است، وقتی برای فروشگاه اینترنتی خودتان با جان و دل آموزش سئو می بینید و با نهایت دقت قوانین آن را در سایت تون رعایت می کنید، قطعا محصولات فروشگاه شما، به رتبه های 1 2 3 از صفحه اول گوگل می آیند و این یعنی فروش و فروش یعنی پول، و نتیجه نتیجه آن ثروتمند شدن است. حال آنکه هرچه قدر دقت شما بیشتر باشد درامد شما از این راه بیشتر خواهد بود.

5) موتور جستجو چیست؟ که ما اینهمه داریم در مورد اون صحبت می کنیم؟ یک ابزار جستجوگر است که کاربران موضوعات مورد نیاز خود را درون آن قرار می دهند کلید سرچ را می زنند و این ابزار کلیه اطلاعاتی که با موضوع مورد نظر کاربران ارتباط دارند را ایندکس کرده و به ترتیب اولویت نمایش می دهد.

برای مثال: وقتی کلمه انگشتر را درون موتور جستجو گر گوگل سرچ می کنید، گوگل نتیجه کاوش خود را در بین تمام پایگاهای داده موجود در سطح اینترنت به صورت زیر نشان می دهد.

6) اما موتورهای جستجوگر زیادی در سطح اینترنت وجود دارند که کاربران می توانند به کمک آن ها محصولات و موضوعاتی را که نیاز دارند، سرچ کرده و پیدا کنند، گوگل یکی از مهمترین و بهترین جستجوگرهای اینترنتی می باشد که با البته اختلاف بالاترین رتبه را در بین همه دارد.

7) موتورهای جستجوگر دیگری از قبیل بینگ، یاهو و غیره نیز وجود دارند که هیچ کدام به پای گوگل نازنین و پیشرفته نمی رسند. پارسی جو (ir) یک موتور جستجوگر ایرانی است که اگرچه که به نظر بهترین مدل ایرانی است اما هنوز جای پیشرفت زیادی دارد تا به پای مدل های بین المللی برسد.

8) چرا سئو مهم است و باید آن را بدانیم و بفهمیم؟ تا اینجای کار کمابیش با کارکرد سئو و دلیل پدید آمدن آن آشنا شدیم، اگر شما در حال گذار از دنیای واقعی به دنیای مجازی هستید و یک وبسایت اینترنتی دارید یا قصد داشتن آن را در سر می پرورانید، برای اینکه وبسایت خودتون رو به صفحات اول گوگل بیاورید نیاز دارید تا قواعد و قوانین سئو را بدانید تا به کمک آنها استانداردهای مورد نیاز موتورهای جستجوگر را به بهترین وجه ممکنه در سایت خود اجرا کنید و در نتیجه آن لینک ها و صفحات مختلف سایت شما به بالاترین وجه ممکن در گوگل و سایر موتورهای جستجو ایندکس شوند.

9) سئو را با ووردپرس اشتباه نگیرید، هیچگونه ارتباط شرکتی، سازمانی و غیره به صورت مستقیم بین این دو وجود ندارد. ووردپرس یک سیستم مدیریت محتوا است (یک پلتفرم مدیریتی است) که جهت ایجاد وبسایت های اینترنتی استفاده می شود در حالی که سئو به مجموعه معیارها و اقدامات لازم جهت بهینه سازی سایت های اینترنتی برای موتورهای جستجو گفته میشه.

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test