ورود / ثبت نام
پروفایل سوابق سفارش خروج
خرید اینستاگرامی خرید واتساپی

دسته بندی کالاها

ورود/ثبت نام
شماره موبایل خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

قبلا ثبت نام کرده اید، یا رمز عبور خود را وارد، یا گزینه های زیر را انتخاب نمایید.
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید، نیازی به ورود مجدد نمی باشد، با انتخاب کالا و فشردن دکمه تکمیل سفارش، پروسه خرید را ادامه دهید.
0 تومان
پیگیری سفارش


فصل3: درس سیزدهم: استراتژی انتخاب محصولات مرتبط

محصولاتی هستند که زمانی که یک کاربر اقدام به خرید یک محصول می کند، شاید به آن ها نیز احتیاج پیدا کند، بنابراین اگر در فروشگاه شما قابلیتی برای ارائه اینگونه کالاها وجود داشته باشد، می تواند در فروش شما و در نتیجه ر سئو سایت شما تاثر زیادی بگذارد.


برای مثال: در یک فروشگاه اینترنتی زیورآلات، یک مدل گردنبند با طرح قلب برای فروش گذاشته شده، که بسیار زیبا و دل انگیز است. اگر یک نمونه دستبند قلبی شکل نیز دارید می تواند آن را در بخش محصولات مرتبط اضافه کنید، و مشتریان شما اون رو ببیند، این احتمال وجود دارد که یه سری هم به پیج آن محصول مرتبط بزنند و به این ترتیب دو اتفاق خوب برای فروشگاه شما پیش میاد:

  • اول ویژگی محصولات مرتبط: زمان حضور مشتری در سایت شما بیشتر میشه و فاکتور سئو dwell time مشتری بالا می رود.
  • دومین خاصیت وجود محصول مرتبط: اینکه ممکنه مشتری دستبندی که به عنوان محصولا مرتبط در کنار گردنبند مشابه ثبت شده را بپسندد و اقدام به خرید کند.
  • سومین خاصیت وجود محصول مرتبط: در ذهین مشتری ثبت می شود که فروشگاه شما گردنبند و دستبندهای هم شکل و ست داره کی می تواند در آینده اگر لازم شد، سری بزند و محصولات ست با خرید قبلش رو خرید کنه. و این یعنی سرزدن دوباره و افزایش impression.

برای انتخاب کالاهای مرتبط جهت یک محصول، مرتبط ترین محصولات به گروه کالایی محصول مورد نظر که از نظر ظاهری مشابه هستند، را انتخاب کنید. سعی نکنید هم شاخه ها را انتخاب کنید. برای نمونه: اگر کالای شما دستبند هست، مدل های دستبند را به عنوان کالای مشابه انتخاب کنید، و گردنبندهایی که از نظر ظاهری به آن دستبند شباهت دارند را به عنوان کالای مرتبط انتخاب کنید.

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test