ورود / ثبت نام
پروفایل سوابق سفارش خروج
خرید اینستاگرامی خرید واتساپی

دسته بندی کالاها

ورود/ثبت نام
شماره موبایل خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

قبلا ثبت نام کرده اید، یا رمز عبور خود را وارد، یا گزینه های زیر را انتخاب نمایید.
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید، نیازی به ورود مجدد نمی باشد، با انتخاب کالا و فشردن دکمه تکمیل سفارش، پروسه خرید را ادامه دهید.
0 تومان
پیگیری سفارش


کدام کشورها دنیا بیشتر از جواهرات استفاده می کنند و بانیان اصلی مدهای جدید در جهان می باشند؟

دیباچه ایی بر تاریخ استفاده از جواهرات در دنیا

ما پادشاهان و شاهزادگان ایرانی، قیصرهای روم و البته از آن ها بیشتر فرعون های مصر را به عنوان بزرگترین خریداران و مصرف کنندگان طلا و جواهرات در تمام طول تاریخ جهان می شناسیم.

آن ها طلا و جواهرات را برای پوشیدن و استفاده به عنوان بدن آویز استفاده می کردند و این در حالی ست که امروزه بسیاری از غربی ها طلا را به عنوان یک کالای سرمایه گذاری امن می دانند.

اما مردن سرزمین های شرقی از خرید طلا و انواع جواهرات زینتی گران قیمت استقبال زیادی می کنند. در هر حال، طلا و جواهرات گران قیمت به عنوان بخش بسیار مهمی در اغلب فرهنگ ها باقی مانده است.

زن زیبای هندی با جواهرات زیباتر


چرا برخی جواهرات را کالای سرمایه ایی می بینند؟

ارزش مادی بالای این جواهرات باعث شده است که در آن سوی جهان بیشتر به عنوان یک کالای سرمایه گذاری مطرح شوند و در این سر دنیا به آن ها به چشم تزئینات پوشیدنی و البته نوعی سرامایه گذاری به آن ها نظر شود.

در میان انواع جواهرات ساخته شده از فلزات گران قیمت بیشترین تقاضا، برای خرید طلا را شامل می شود. پس از آن سرمایه‌گذاری خرده فروشی شمش و سکه در رده دوم استقبال خریداران را به خود اختصاص داده است.

بر اساس آمار و ارقام منتشر شده، هند و چین دو جایگاه برتر خرید جواهرات طلا در جهان را دارند و سال هاست که این جایگاه را حفظ کرده اند.

آمارهای خیره کننده نشان می دهند که در سه ماهه دوم سال 2016، هند و چین 44 درصد از مصرف جهانی جواهرات طلا را به خود اختصاص داده اند. هر دو کشور تقاضای بیشتری برای خرید طلا نسبت به کل اروپا، آمریکای جنوبی، آفریقا و آمریکای شمالی داشته اند.

گوشوارهای آنجلینا جولی

همچنین هر دوی این کشورها علاوه بر استقبال از خرید زیورآلات طلا، بیشترین تقاضای جهانی برای شمش طلا را نیز در بین تمام کشورهای جهان به خود اختصاص داده اند.

دلایل استقبال بیش از حد هندی ها از جواهرات

از مهمترن دلایل استفاده بیش از حد طلا در کشورهایی چون هندوستان این است که بخش مهمی از آداب و رسوم عروسی ها را شامل می شود و در /انجا در واقع خوش به حال عروسان می باشد که در طلا غرق می شوند.

این موضوع چنان مهم است که در فصل عروسی ها در این کشور معمولاً تقاضا برای خرید طلا و سایر انواع جواهرات افزایش می یابد. بر اساس گزارش شورای جهانی طلا، تقاضا در چین به دلیل نوسان قیمت طلا، تغییر ذائقه مصرف کنندگان و به طور کلی رکود اقتصادی کاهش یافته ، اما در هندوستان هنوز به این مرحله نرسیده است.

اگر بخواهیم آماری کلی از میزان استفاده از طلا در برخی کشورهای جهان ارائه دهیم: در حالی که تقاضای جهانی برای جواهرات طلا در سه ماهه گذشته 27.5 درصد کاهش یافت، چند کشور شاهد افزایش تقاضا بوده اند. در این میان ایران (12%)، ایالات متحده آمریکا (12.4%)، کانادا (11%) و عربستان سعودی (2.4%) شاهد افزایش تقاضا برای خرید زیورآلات طلا بوده اند.

گوشواره های جنیفر لوپز

طلا، یک کالای سرمایه گذاری زیبا

برخی افراد یا بهتر است بگویم اکثر بانوان طلا و جواهرات گران قیمت را به سبب زیبایی ظاهری آنها و استفاده زینتی خریداری می کنند تا در جشن ها و میهمانی ها بپوشند و لذت آن را ببرند. اما برخی دیگر از انسان ها که کمی اقتصادی تر هستند جهت سرمایه گذاری خریداری می کنند.

ولی بعضی افراد که ترکیبی از این هر دو هستند، هر دوی این دیدگاه ها را در مورد خرید طلا و جواهرات دارند.

در حقیقت آنها طلا را خریداری می کنند و به عنوان کالایی زینتی از آن استفاده می کنند و می دانند که سرمایه ای در جعبه جواهرات خود برای آینده و رویدادهای مختلف دارند.

در مورد جواهرات دیگر همچون سنگ های قیمتی نیز همین دیدگاه ها در مورد خرید وجود دارد. اما در مورد سایر زیورآلات همچون انواع بدلیجات بیشتر مقصود از خرید، استفاده به عنوان یک ابزار زینتی است.

گوشواره های بازیگران زن دنیا

بدلیجات غالبا کالاهای زینتی ارزان قیمتی هستند که افراد زیادی در تمام نقاط جهان از خرید آنها استقبال می کنند. نقره جات نیز از نظر قیمت در رده میانی بین طلا و جواهرات و بدلیجات قرار می گیرند.

آنها در عین زیبایی قیمت پایین تری نسبت به طلا دارند اما در بازار خرید و فروش می شوند. در صورت نداشتن بودجه کافی می توانید خرید نقره جات را به عنوان یک کالای سرمایه گذاری انجام دهید.

خرید طلا و جواهرات رابطه مستقیمی با فرهنگ هر کشور دارد

مطالعات مختلف انجام شده نشان داده اند که طراحی، تولید و طرح های مختلف طلا و جواهرات رابطه مستقیمی با خرید آن ها دارند و خود این خرید نیز رابطه تنگاتنگی با فرهنگ هر کشور دارد.

همچنین ملت هایی که در فرهنگ و آداب و رسوم خود از گذشته از خرید طلا استقبال می کرده اند، این فرهنگ را حفظ نموده و در بازه فعلی تاریخ برشریا نیز تا جایی که امکان داشته باشد بر گذشته خویش استوارند.

جواهرات بازیگران زن هندی

آنها علاوه بر داشتن دیدگاه زینتی و سرمایه گذاری، خرید طلا را به عنوان یک ضرورت در برخی مراسمات و آیین های فرهنگی و مذهبی می پندارند.

علاوه بر فرهنگ ها، تمدن و رجوع به گذشته ها، استقبال از خرید انواع زیورآلات به خصوص زیورآلات گران قیمت همچون طلا تحت تاثیر اقتصاد یک کشور نیز می باشد.

در حقیقت این شرایط اقتصادی و وضعیت مالی مردم است که تعیین می کند آنها قدرت خرید طلا و سایر زیورآلات گران قیمت را دارند یا خیر.

از این رو با بهبود اوضاع اقتصادی یک کشور مردم آن به سمت خرید طلا روانه شده و با نزول اقتصاد مردم خرید طلا و سایر کالای سرمایه گذاری گران قیمت را متوقف می کنند، اتفاقی که در چین سال های اخیر رخ داده است.

آمار کشورهای استقبال کننده از خرید جواهرات

در اینجا در مورد ارائه آمار مراکز استقبال کنندگه از خرید جواهرات در جهان بیشتر به ذکر نام کشورهایی می پردازیم که از خرید طلا استقبال می کنند.

جدیدترین مد جواهرات هندی

کشورهای مصر، روسیه، اندونزی، عربستان سعودی، ترکیه، ایران، امارات متحده، آمریکا، هندوستان و چین همگی جزو ده کشور برتر در زمینه استقبال از خرید جواهرات طلا محسوب می شوند.

در این میان چین اولین رتبه در خرید طلای جهان و مصر دهمین رتبه را دارد. مابقی کشورها در رده های میانی قرار می گیرند.

با این حساب کشور ما ایران را نیز می توان پنجمین کشور استفاده کننده از خرید زیورآلات طلا محسوب کرد.

شایان ذکر است همواره مصرف کنندگان و مردم کشورهایی که بیشتر از جواهرات استفاده می کنند.

در واقع بانیان مدهای جدید هستند و این سلیقه همین مردم جواهر پوش کشورهای یاده شده (فوق) می باشد که به تولیدکنندگان بزرگ جواهرات در کشورهای جهان اول دیکته می کنند چه نوع ترندهایی را می پسندند و آن ها نیز مطابق میل این ها اقدام به ایجاد سبک های جدید می کنند.

زیورآلات کالاهایی زیبا و جذاب به خصوص برای خانم ها محسوب می شوند که با خرید انواع گران قیمت آنها می توان به نوعی برای آینده سرمایه گذاری نیز کرد.

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test