ورود / ثبت نام
پروفایل سوابق سفارش خروج
خرید اینستاگرامی خرید واتساپی

دسته بندی کالاها

ورود/ثبت نام
شماره موبایل خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

قبلا ثبت نام کرده اید، یا رمز عبور خود را وارد، یا گزینه های زیر را انتخاب نمایید.
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید، نیازی به ورود مجدد نمی باشد، با انتخاب کالا و فشردن دکمه تکمیل سفارش، پروسه خرید را ادامه دهید.
0 تومان
پیگیری سفارش


انگشتر اسپرت چیست و چه نوع جواهراتی را اسپرت تلقی می کنند؟ انواع جواهرات و زیورآلات اسپرت مردانه و زنانه

دیباچه ایی بر انگشتر اسپرت مردانه و زنانه: 

انگشتر اسپرت یکی از جدیدترین و به روزترین مدل های انواع جواهرات می باشد که این روزها در بین هنرمندان سازنده زیورآلات و هنر دوستان استفاده کننده جواهرات به شدت مورد استقبال و پذیرش قرار گرفته است.
در تعریف انگشتر اسپرت این گونه بیان می شود که: ترکیبی از طرح ها و شکل های قدیمی و جدید را به سبک نوینی در کنار یکدیگر قرار داده و هنر اسپرت شدن را به رخ هنر دوستان می کشد.

انگشتر فروهر ایرانی


برای مثال و درک بهتر این این موضوع می توان به استفاده از سنگ ها و نگین های معدنی قدیمی بر روی رکاب های نقره با نقش و نگارهای جدید و مدرن اشاره کرد که در بین انگشتر سازان ترک این روش بسیار مورد توجه و استفاده می باشد.

انگشتر نقره

همچین از زمانی که قابلیت ایجاد روکش و لعاب کاری انواع زیورآلات توسط سازندگان آن ها به وجود آمد، نوعی جدید از انگشترهای اسپرت پای به عرصه رقابت گذاشتند که ترکیبی از رنگ های مختلف را در کنار هم و بر روی یک انگشتر استفاده می کنند.

انگشتر اسپرت ترک

از آن قبیل می توان به انگشترهای نقره ایی که برخی قسمت ها از رکاب آن ها به وسیله روکشی از طلای 18 عیار به رنگ طلایی در آمده اند و سایر قسمت های آن به رنگ نقره ایی هستند‌ و این امکان یک ترند جدید در ارائه مدل های جدید انگشتر اسپرت را برای جواهرسازان فراهم نموده است.

انواع انگشترهای اسپرت:

رده‌بندی های متفاوتی را می توان برای این مدل زیورآلات همچون سایر جواهرات در نظر گرفت، برای مثال از نظر جنسیت استفاده کنندگان دو نوع انگشتر اسپرت مردانه و زنانه وجود دارند که معمولا با پسوند نام های دخترانه و پسرانه نیز استفاده می شوند.

انگشتر اسنیل مشکی رولکس دو عدد

از نظر جنس مواد اولیه نیز عموماً به سه دسته انگشترهای اسپرت نقره، طلا و استیل تقسیم بندی شده و در بازار به وفور، البته با قیمت های مختلف یافت می شوند.

معروف ترین انگشترهای اسپرت طلا: شاید به قطعیت به توان انگشترهای اسپرت رولکس را مشهورترین انواع این مدل جواهرات دانست که شهرتی جهانی داشته و در سراسر دنیا محبوب و پرطرفدار هستند.

انگشتر اسپرت استیل طلایی رنگ روی انگشت

این جواهرات با نماد معروف رولکس یعنی تاج ویژه آن قابل شناسایی هستند، البته مدل های فیک نیز در بازار همواره موجود هستند که باید در خرید خود دقت کرد تا گرفتار تقلب نشویم.

قیمت انگشترهای اسپرت طلا به شدت بالا می باشد و تقریبا 100 برابر نمونه های مشابه نقره می باشند، تصور کنید یک گرم نقره خام حدودا 20 هزار تومان است در حالی که یک گرم طلای خام 18 عیار حدودا یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان است.

انگشتر پر نگین مردانه

لذا با همین نسبت نیز قیمت جواهرات طلا نسبت به قیمت جواهرات نقره تفاوت دارند، شایان ذکر است از آنجایی که نقره دومین فلز برتر در زمینه ساخت جواهرات و زیورآلات می باشد، از این رو قیمت اکسسوری نقره و طلا با هم مقایسه شدند تا عمق تفاوت به درستی توسط مخاطبان عزیز درک شود.

انگشتر خاص اسپرت مردانه

اما و البته یک نکته قابل تامل که هیچگاه نباید از قلم بیفتد دستمزد و اجرت ساخت جواهرات است که آن نیز علاوه بر فلز و سنگ مورد استفاده می تواند قیمت ها را تحت تأثیر قرار دهد.

برای نمونه انگشترهای اسپرت نقره ایی وجود دارند که توسط سازندگان معروفی ساخته می شوند و زمان زیادی گاهی تا 20 روز طول می کشد تا یکی از آن ها تولید و روانه بازار شود، به همین دلیل قیمت آن ها به مراتب گرانتر از آن است که به توان با قیمت وزن نقره خالص استفاده شده در آن مقایسه کرد.

انگشتر طرح فروهر ایرانی اسپرت

در راستای درک بهتر تفاوت قیمتی که به خاطر اجرت بالا است با قیمت جواهراتی که به روش های کم اجرت ساخته می شوند.

یک انگشتر نقره را در نظر بگیرید که توسط یک هنرمند به صورت کاملا دستی و دست ساز، با 10 گرم نقره خام گرمی 20 هزار تومانی در طی 10 روز کار و تلاش و طراحی ساخته می شود.

انگشتر شاه و فروهر

همچنین در مقابل آن انگشتر نقره اسپرتی را در نظر بگیرید که با حدودا 10 گرم نقره به وسیله پرینتر و دستگاه ریختگی ظرف یکی دو ساعت ساخته می شود.
قطعا قیمت این هر دو انگشتر اسپرت بسیار بسیار متفاوت خواهد بود‌.

بنابراین مشاهده می شود که قیمت جواهراتی که از یک فلز مشابه در آن ها استفاده شده شده نیز به دلیل اجرت می تواند بسیار متفاوت باشد.

دو عدد انگشتر رولکس سیاه اسپرت با تاج طلایی

تفاوت انواع انگشترهای اسپرت مذهبی و مجلسی :

مدل های جواهرات مذهبی اصولاً با اشکال مذهبی و دینی بر روی رکاب ها و نگین های آن ها مزین می شوند. معمولا نام پیشوایان و بزرگان دینی از قبیل نام الله، نام حضرت محمد و امامان و شیعه را در ایران می توان بر روی انگشترها و سایر زیورآلات مذهبی دید.

انگشتر عقیق نقره مردانه

انگشترهای محلی نیز آن دسته از جواهرات هستند که از فانتزی گری در آن ها خیلی کم و به ندرت استفاده شده به نحوی که در محل کار و ادارات و سایر مکان های فرهنگی و رسمی می توان برای مزین کردن دستان خود استفاده کرد.

این مدل اکسسوری ساده‌تر و شیک تر هستند و کمتر از زرق و برق ها در آن ها استفاده می شود. حلقه های ساده را می توان. بهترین مدل از انگشترهای محلی و کلاسیک دانست.

انگشتر رولکس نقره ایی

این در حالی است که انگشترهای اسپرت بسیار شیک و مدرن با طرح ها و نگارهای مختلف از نشانه های قدیمی و مدرن در آن ها استفاده می شود تا مدرنیته و سنت گرایی را در کنار هم به رخ بینندگان بکشند.

نکته مهم اینجا این است که طرح ها و نقش های روی انگشترهای مذهبی را نیز می توان بدون اینکه کوچکترین خلل و بی احترامی به اسطوره های مذهبی آن ها وارد شود به صورت انگشترهای اسپرت ساخت و بسیار زیبا و شیک در اختیار جوانان مذهبی قرار داد.

انگشتر رزگلد

انگشتر اسپرت ذوالفقار یکی از مشهورترین آثار اسپرت مذهبی می باشد که سال هاست توسط هنرمندان و جواهرسازان ساخته می شود و توسط هنر دوستان عزیز مورد استفاده قرار می گیرد.

انگشتر اسپرت

نتیجه‌گیری:

انگشترهای اسپرت می توانند از جنس استیل و سایر فلزات باشند و با عنوان بدلیجات رنگ ثابت در بازار یافت شوند، همچنین از جنس طلا و نقره نیز ساخته می شوند تا با قیمت های بالاتر در اختیار و در دسترس همگان قرار گیرند.

طرح های مذهبی نیز می توانند روی این مدل جواهرات حکاکی شوند و این مدل زیورآلات هواداران خاص خود را در بین جوانان مذهبی به خوبی پیدا کرده اند.

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test